mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi w Genewie rozpoczęte!

Targi w Genewie rozpoczęte!

Dziś, dniami prasowymi rozpoczęła się 79. edycja wystawy samochodowej w Genewie, największej tego typu imprezy w branży motoryzacyjnej w pierwszym półroczu na europejskim rynku. W halach wystawowych Palexpo nie zabraknie i redakcji mojeauto.pl. Zapraszamy do naszego serwisu specjalnego i relacji prosto z Genewy.

Targi w Genewie rozpoczęte!
Jakie będą tegoroczne targi motoryzacyjne w Genewie, których korzenie sięgają 1905 roku? Trudno na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć tuż przed otwarciem wystawy. Jedno jest jednak pewne. Głównym tematem, jaki będzie się przewijał przez wszystkie, czy też prawie wszystkie stoiska w halach wystawowych będzie kryzys gospodarczy, jaki szczególnie dotkliwie zaatakował branżę motoryzacyjną. Czy salon genewski da nam odpowiedź, jak z tego kryzysu wyjść, jak uniknąć jego negatywnych skutków? Może nie poznamy jakiejś jednej, jedynej słusznej recepty na całe to zło, jakie panuje obecnie w sektorze motoryzacyjnym, ale z całą pewnością zobaczymy, jakie swoje propozycje zaoferują nam poszczególni producenci.

Mimo wszystko wydaje się jednak, że wystawie w Genewie udało się uniknąć najgorszych efektów kryzysu. Wszyscy liczący się producenci, jacy są obecni na rynku europejskim, będą obecni również i w Genewie. Tym samym udało się uniknąć najgorszego scenariusza w postaci rezygnacji z udziału w wystawie poszczególnych koncernów, który dotyka nie tylko mniejszej rangi wystawy jak w Lipsku czy Barcelonie, ale również te największe jak we Frankfurcie czy Detroit. Tym samym potwierdza się, że choć pod względem wielkości terenów wystawowych oraz liczby zwiedzających targi w Genewie nie są absolutnym liderem, to jednak rangą dorównują, jeśli nie przewyższają swoich największych konkurentów.

Bez wątpienia walka z kryzysem będzie też okazją dla jeszcze mocniejszego wejścia na rynek wszelkiego rodzaju pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii. Jedno jest pewne, większość koncernów, które chcą liczyć się za kilka, kilkanaście lat w walce o udziały rynkowe, już teraz musi wprowadzać do swojej oferty ekologiczne modele. Hybrydy, auta o napędzie elektrycznym, pojazdy napędzane biopaliwem będą stanowić niemały procent wszystkich prezentowanych w Genewie samochodów.

Organizatorzy zapowiedzieli, iż zwiedzający będą mogli zobaczyć łącznie 85 światowych oraz europejskich premier. W dobie oszczędności, jaką są zmuszeni prowadzić wszyscy producenci, jest to bardzo dobry wynik.

Dla tych, którzy będą mieli okazję być osobiście na tegorocznej wystawie w Genewie przypominamy, iż targi dla zwiedzających otwarte będą od 5 do 15 marca w godzinach:
- poniedziałek - piątek - 10-20;
- sobota - niedziela - 9-19.

Bilety:
- dorośli - 14 CHF;
- ulgowe (dzieci 6-16 lat i emeryci) - 8 CHF;
- bilety grupowe (od 20 osób) - 9 CHF/osobę.

Zobacz więcej informacji prosto z Genewy
Tematy w artykule: targi motoryzacyjne targi Genewa

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Panamera… w windzie!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.