mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi w Genewie rozpoczęte!

Targi w Genewie rozpoczęte!

Dziś, tj. 4 marca, dniami prasowymi rozpoczęła się 78. edycja międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. To jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez nie tylko na Starym Kontynencie. Blisko tysiąc różnych marek, 260 wystawców z 30 krajów, ok. 100 światowych bądź europejskich premier, a pomiędzy nimi i nasz wysłannik. Genewa 2008 rozpoczęta!

Targi w Genewie rozpoczęte!

Targi w Genewie, których korzenie sięgają 1905 roku, jak zwykle obfitować będą w to wszystko, co miłośnicy motoryzacji lubią najbardziej. Czyli przede wszystkim nowości, premiery nowych modeli bądź nowych generacji, ale również auta prototypowe, nierzadko o niezwykle futurystycznym wyglądzie, oraz najnowocześniejsze technologie.

Zobacz serwis specjalny Genewa 2008 w mojeauto.pl

Nie zmieniły się również główne trendy, jakie od pewnego czasu opanowały europejską, choć nie tylko, motoryzację. Ponownie salon samochodowy w Genewie "zazieleni się". Prawie każdy z wystawców przedstawi swoje propozycje w temacie ochrony środowiska, a więc zmniejszające spalanie oraz redukujące emisję dwutlenku węgla. Spośród 94 światowych i europejskich premier samochodowych 17 będzie modelami wykorzystującymi najnowsze technologie w dziedzinie ochrony środowiska. Specjalnie tej tematyce poświęcona będzie wystawa w hali nr 3. Głównym jej punktem będą pojazdy o napędzie elektrycznym.

Po dwóch dniach prasowych, 6 marca nastąpi oficjalne otwarcie targów dla publiczności, w którym uczestniczyć będzie prezydent Szwajcarii, Pascal Couchepin. W ciągu 11 dni targowych, do 16 marca, organizatorzy spodziewają się ponad 700 tys. zwiedzających.

Wśród tegorocznych nowości nie zabraknie także trzech nowych marek. Po raz pierwszy w Genewie swoje produkty zaprezentuje chiński koncern BYD Auto, wśród których pojawi się także model o napędzie hybrydowym. Norweski producent Think Global pokaże swoje miejskie auto o napędzie elektrycznym. I w końcu targi w Genewie będą także miejscem europejskiej premiery luksusowej marki Infiniti, która tym samym rozpoczyna swoją ekspansję na Starym Kontynencie. Wśród gamy modelowej będzie jedna światowa premiera - crossover FX drugiej generacji.

Zobacz serwis specjalny Genewa 2008 w mojeauto.pl 


Podobne wiadomości:

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Skoda Vision X - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-01

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.