mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi w Genewie rozpoczęte!

Targi w Genewie rozpoczęte!

Dziś, tj. 4 marca, dniami prasowymi rozpoczęła się 78. edycja międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. To jedna z największych i najważniejszych tego typu imprez nie tylko na Starym Kontynencie. Blisko tysiąc różnych marek, 260 wystawców z 30 krajów, ok. 100 światowych bądź europejskich premier, a pomiędzy nimi i nasz wysłannik. Genewa 2008 rozpoczęta!

Targi w Genewie rozpoczęte!

Targi w Genewie, których korzenie sięgają 1905 roku, jak zwykle obfitować będą w to wszystko, co miłośnicy motoryzacji lubią najbardziej. Czyli przede wszystkim nowości, premiery nowych modeli bądź nowych generacji, ale również auta prototypowe, nierzadko o niezwykle futurystycznym wyglądzie, oraz najnowocześniejsze technologie.

Zobacz serwis specjalny Genewa 2008 w mojeauto.pl

Nie zmieniły się również główne trendy, jakie od pewnego czasu opanowały europejską, choć nie tylko, motoryzację. Ponownie salon samochodowy w Genewie "zazieleni się". Prawie każdy z wystawców przedstawi swoje propozycje w temacie ochrony środowiska, a więc zmniejszające spalanie oraz redukujące emisję dwutlenku węgla. Spośród 94 światowych i europejskich premier samochodowych 17 będzie modelami wykorzystującymi najnowsze technologie w dziedzinie ochrony środowiska. Specjalnie tej tematyce poświęcona będzie wystawa w hali nr 3. Głównym jej punktem będą pojazdy o napędzie elektrycznym.

Po dwóch dniach prasowych, 6 marca nastąpi oficjalne otwarcie targów dla publiczności, w którym uczestniczyć będzie prezydent Szwajcarii, Pascal Couchepin. W ciągu 11 dni targowych, do 16 marca, organizatorzy spodziewają się ponad 700 tys. zwiedzających.

Wśród tegorocznych nowości nie zabraknie także trzech nowych marek. Po raz pierwszy w Genewie swoje produkty zaprezentuje chiński koncern BYD Auto, wśród których pojawi się także model o napędzie hybrydowym. Norweski producent Think Global pokaże swoje miejskie auto o napędzie elektrycznym. I w końcu targi w Genewie będą także miejscem europejskiej premiery luksusowej marki Infiniti, która tym samym rozpoczyna swoją ekspansję na Starym Kontynencie. Wśród gamy modelowej będzie jedna światowa premiera - crossover FX drugiej generacji.

Zobacz serwis specjalny Genewa 2008 w mojeauto.pl 


Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.