mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi w LA pod koniec roku

Targi w LA pod koniec roku

Organizatorzy Los Angeles Auto Show przesuwają od 2007 roku termin trwania wystawy ze stycznia na przełom listopada i grudnia.

Decyzja została podjęta za namową firmy public relation Rogers & Associates, która jest odpowiedzialna za stronę medialną targów, i ma spowodować wzrost zainteresowania targami oraz podnieść ich rangę.
 
Wystawa w 2006 roku zaplanowana jest jeszcze według starej formuły. Dni dla prasy przewidzane są na  4-5 stycznia, a publiczność będzie mogła odwiedzać wystawę od 6 do 15 stycznia. W roku 2007 obowiązywać już będzie nowy harmonogram, część otwarta targów przewidziana jest od 1 do 10 grudnia a część dla prasy na 29-30 listopada .
 
"Przesunięcie targów na listopad pozwoli zagospodarować pusty okres kalendarzowy na rynku wystawienniczym i da świetną okazję producentom do zaprezentowania nowych modeli w okresie przedświątecznym" czytamy w wydanym oświadczeniu organizatorów.
 
Zmiana terminu odbywania się LA Auto Show była długo oczekiwana przez branżę motoryzacyjną i jej ogłoszenie wywołało pozytywne reakcje w środowisku, któremu poprzednia formuła była nie na ręke. Niefortunna była przede wszystkim data, która przypadała tuż po okresie świąteczno-noworocznym i pokrywała się częściowo z wystawą w Detroit. Jak widać ponad 5 tys. km odległości pomiędzy oboma miastami to za mało, by dwie imprezy ze sobą nie kolidowały.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.