mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi w Paryżu wystartowały

Targi w Paryżu wystartowały

Mondial de l'Automobile, jedna z największych wystaw w branży motoryzacyjnej nie tylko na Starym Kontynencie, rozpoczął się właśnie dniami prasowymi (2-3 października). Nie zabraknie na nich również przedstawiciela mojeauto.pl. Od soboty zaś hale wystawowe będą otwarte dla zwiedzających i zamkną się dopiero 19 października.

Targi w Paryżu wystartowały
O miano największej i najważniejszej wystawy samochodowej na kontynencie europejskim paryskie targi rywalizują przede wszystkim z marcowym salonem w Genewie oraz z naprzemiennie odbywającą się również na początku jesieni wystawą we Frankurcie. Z pewnością targi w stolicy Francji mogą poszczycić się największą liczbą zwiedzających. Podczas ostatniej edycji (2006 r.) hale wystawowe odwiedziło łącznie 1,43 mln osób.

W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze lepszy wynik i na pokonanie bariery 1,5 mln zwiedzających. Dla porównania ostatnia wystawa we Frankfurcie (2007 r.) zgromadziła w sumie 972 tys. osób, zaś tegoroczna w Genewie "tylko" 715 tys. Również pod względem liczby sprzedanych wejściówek z Paryżem nie może się równać największa wystawa za oceanem. W styczniu tego roku w Detroit zjawiło się ok. 700 tys. miłośników motoryzacji. Imponująca była również podczas ostatniej edycji liczba dziennikarzy, jaka pojawiła się na francuskiej wystawie. Z ponad 100 krajów z całego niemal świata akredytacje dostało ok. 11 tys. przedstawicieli świata mediów.

Jednak nie tylko liczba zwiedzających świadczy o sile każdej wystawy. Tegoroczny salon samochodowy w Paryżu zgromadzi ok. 500 wystawców z prawie 30 krajów, w tym również i wystawców z Chin. Na wybierających się do Expo Porte de Versaille czeka prawie 90 światowych premier zgromadzonych na 80 tys. metrach kwadratowych. W tym m.in. Renault Megane trzeciej generacji, nowa Toyota Avensis, Volkswagen Golf VI, Hyundai i20 i wiele, wiele innych... zobacz wszystkie nowości

W tym roku przypada 110 rocznica wystawy w Paryżu. Po raz pierwszy do stolicy Francji wystawcy oraz miłośnicy motoryzacji zjechali się na wspólną imprezę w 1898 r. Pomysłodawcą targów był Albert de Dion, jeden z pionierów francuskiego przemysłu motoryzacyjnego. Od początku lat pięćdziesiątych paryskie targi odbywają się w cyklu dwuletnim, w lata parzyste, na przemian z wystawą IAA we Frankfurcie. Tegoroczna edycja jest też dziesiątą pod nazwą Mondial de l'Automobile. Wcześniej do 1986 r. targi w Paryżu nosiły nazwę Salon de l'Auto.

Targi otwarte będą od 4 do 19 października w godzinach:
- wtorek - piątek - 10-22;
- sobota - poniedziałek - 10-20.

Bilety:
- dorośli - 12 euro;
- ulgowe (10-18 lat) - 6 euro;
- bilety grupowe (od 15 osób) - 10 euro;
- dzieci do 10 lat bezpłatnie.

Imprezy towarzyszące:
- nauka eko-jazdy;
- jazda pojazdem o napędzie elektrycznym;
- wystawa pojazdów z filmów Disneya;
- wystawa "Taksówki z różnych stron świata" - 40 taksówek z 20 krajów;
- tor kartingowy.

Zobacz specjalny serwis poświęcony wystawie Mondial de l'Automobile
Tematy w artykule: Paryż

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Paryż Motor Show 2016 - najciekawsze premiery

Premiery 2016-10-03

Komentuj:

~mikołaj 2008-10-03

fajnie, fajnie ale gdzie dokładnie w paryżu znajduję sie owy salon ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Koniec wożenia dowodu rejestracyjnego i polisy OC – co w razie stłuczki?
Od 1 października kierowcy w Polsce nie są karani za brak dowodu rejestracyjnego i dowodu posiadania polisy OC. Jak to wygląda w praktyce?