mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi we Frankfurcie rozpoczęte!

Targi we Frankfurcie rozpoczęte!

Każdy fan motoryzacji czeka na takie imprezy z wielką niecierpliwością. Bo to na najważniejszych wystawach samochodowych pokazywane są nowości, które prędzej czy później (a niekiedy nigdy) pojawią się na naszych drogach. Nie inaczej jest i z targami we Frankfurcie, które właśnie dziś otwierają swoje podwoje. Zapraszamy zatem za naszym pośrednictwem do Frankfurtu, skąd na bieżąco będziemy Was informować o najważniejszych wydarzeniach.

Targi we Frankfurcie rozpoczęte!
Tegoroczne targi IAA są już 64. edycją wystawy samochodowej we Frankfurcie. Wystawy, która obok salonu samochodowego w Genewie oraz targów w Paryżu, jest najważniejszą tego typu imprezą na kontynencie europejskim. Wprawdzie w tym roku Genewa mogła poszczycić się już 81. edycją swojego salonu samochodowego, jednak, przypomnijmy, że targi IAA od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku odbywają się co dwa lata, naprzemiennie z wystawą w Paryżu.

Targi motoryzacyjne są także doskonałym papierkiem lakmusowym, który pokazuje, na jakim etapie znajduje się cała branża motoryzacyjna. Przed dwoma latami do Frankfurtu nie przybyło kilku liczących się producentów (m.in. Honda i Mitsubishi), co dobitnie pokazywało, że kryzys mocno dotknął firmy motoryzacyjne. W tym roku jest pod tym względem dużo lepiej. Zabraknie właściwie jednej liczącej się na Starym Kontynencie marki. Jednak nieobecność Saaba nie jest spowodowana sytuacją międzynarodową, a kłopotami w tej szwedzkiej marce. Niestety, ale rokowania są złe i zmierzają ku temu, że być może Saab wkrótce wręcz przestanie istnieć.


Powróćmy jednak do Frankfurtu i rozpoczynającej się właśnie wystawy. W 2009 roku we frankfurckich halach zaprezentowało się łącznie 781 wystawców z 30 krajów. W tym ta liczba ma przekroczyć 900. Dwa lata temu pokazanych zostało 100 światowych nowości, w tym także pod tym względem obecna edycja targów ma być lepsza. Na targach IAA 2009 pojawiło się 845 tys. zwiedzających. W tym roku organizatorzy liczą na pobicie tego wyniku, po cichu pewno liczą na przekroczenie granicy miliona zwiedzających.

Dla tych, którzy są zainteresowani wyjazdem do Frankfurtu i zobaczeniem na własne oczy wszystkich nowości prezentujemy poniżej najważniejsze informacje o tegorocznej edycji targów. Dla tych, którzy zostaną jednak w domach, przygotowaliśmy specjalny serwis z najważniejszymi informacjami prosto z Frankfurtu. Zapraszamy!


Oficjalny kalendarz IAA 2009:
13-14.09 - dni prasowe
15-16.09 - dni handlowe
17-25.09 - wystawa otwarta dla publiczności

Godziny otwarcia:
9.00-19.00

Bilety:
Dni handlowe - 45,00 euro
Otwarta wystawa dla publiczności:
   - w ciągu tygodnia - 13,00 euro
   - w ciągu weekendu - 15,00 euro
   - uczniowie, studenci -   7,50 euro
   - osoby niepełnosprawne, dzieci do lat 6 - wstęp wolny
   - bilety wieczorne (od godz. 15.00, podczas drugiego tygodnia dla publiczności, 19-23.09) - 8,00 euro dorośli i 4,50 euro uczniowie i studenci

Podobne wiadomości:

Targi Los Angeles 2015 - Top  7 premierowych modeli

Targi Los Angeles 2015 - Top 7 premierowych...

Aktualności 2015-11-19

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz premiery

Targi Frankfurt 2015 właśnie ruszyły! Zobacz...

Premiery 2015-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech