mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Targi we Frankfurcie rozpoczęte!

Targi we Frankfurcie rozpoczęte!

Każdy fan motoryzacji czeka na takie imprezy z wielką niecierpliwością. Bo to na najważniejszych wystawach samochodowych pokazywane są nowości, które prędzej czy później (a niekiedy nigdy) pojawią się na naszych drogach. Nie inaczej jest i z targami we Frankfurcie, które właśnie dziś otwierają swoje podwoje. Zapraszamy zatem za naszym pośrednictwem do Frankfurtu, skąd na bieżąco będziemy Was informować o najważniejszych wydarzeniach.

Targi we Frankfurcie rozpoczęte!
Tegoroczne targi IAA są już 64. edycją wystawy samochodowej we Frankfurcie. Wystawy, która obok salonu samochodowego w Genewie oraz targów w Paryżu, jest najważniejszą tego typu imprezą na kontynencie europejskim. Wprawdzie w tym roku Genewa mogła poszczycić się już 81. edycją swojego salonu samochodowego, jednak, przypomnijmy, że targi IAA od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku odbywają się co dwa lata, naprzemiennie z wystawą w Paryżu.

Targi motoryzacyjne są także doskonałym papierkiem lakmusowym, który pokazuje, na jakim etapie znajduje się cała branża motoryzacyjna. Przed dwoma latami do Frankfurtu nie przybyło kilku liczących się producentów (m.in. Honda i Mitsubishi), co dobitnie pokazywało, że kryzys mocno dotknął firmy motoryzacyjne. W tym roku jest pod tym względem dużo lepiej. Zabraknie właściwie jednej liczącej się na Starym Kontynencie marki. Jednak nieobecność Saaba nie jest spowodowana sytuacją międzynarodową, a kłopotami w tej szwedzkiej marce. Niestety, ale rokowania są złe i zmierzają ku temu, że być może Saab wkrótce wręcz przestanie istnieć.


Powróćmy jednak do Frankfurtu i rozpoczynającej się właśnie wystawy. W 2009 roku we frankfurckich halach zaprezentowało się łącznie 781 wystawców z 30 krajów. W tym ta liczba ma przekroczyć 900. Dwa lata temu pokazanych zostało 100 światowych nowości, w tym także pod tym względem obecna edycja targów ma być lepsza. Na targach IAA 2009 pojawiło się 845 tys. zwiedzających. W tym roku organizatorzy liczą na pobicie tego wyniku, po cichu pewno liczą na przekroczenie granicy miliona zwiedzających.

Dla tych, którzy są zainteresowani wyjazdem do Frankfurtu i zobaczeniem na własne oczy wszystkich nowości prezentujemy poniżej najważniejsze informacje o tegorocznej edycji targów. Dla tych, którzy zostaną jednak w domach, przygotowaliśmy specjalny serwis z najważniejszymi informacjami prosto z Frankfurtu. Zapraszamy!


Oficjalny kalendarz IAA 2009:
13-14.09 - dni prasowe
15-16.09 - dni handlowe
17-25.09 - wystawa otwarta dla publiczności

Godziny otwarcia:
9.00-19.00

Bilety:
Dni handlowe - 45,00 euro
Otwarta wystawa dla publiczności:
   - w ciągu tygodnia - 13,00 euro
   - w ciągu weekendu - 15,00 euro
   - uczniowie, studenci -   7,50 euro
   - osoby niepełnosprawne, dzieci do lat 6 - wstęp wolny
   - bilety wieczorne (od godz. 15.00, podczas drugiego tygodnia dla publiczności, 19-23.09) - 8,00 euro dorośli i 4,50 euro uczniowie i studenci

Podobne wiadomości:

Wyścigowe Picanto we Frankfurcie

auto motor i sport 0000-00-00

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Renault pokazał Talismana w wersji kombi

Premiery 2015-08-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.