mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tarnowski magazyn Dębicy

Tarnowski magazyn Dębicy

Tarnowskie Centrum Logistyczne Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. jest teraz o połowę większe niż dotychczas, zostało powiększone o kolejne 16 tys. m2. Ma więc w sumie 46 tys. m2, czyli więcej niż pięć pełnowymiarowych boisk piłkarskich! Wartość obiektu wynosi obecnie ponad 20 mln USD.

Tarnowski magazyn Dębicy

"Rozbudowa Centrum Logistycznego Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. to bezpośredni efekt wzrostu produkcji fabryki w Dębicy. Dodatkowa powierzchnia magazynowa zwiększy znacząco możliwość szybkiego reagowania w okresach gwałtownie rosnącego popytu. To ważne, bo opony z magazynu w Tarnowie wysyłane są przecież na wszystkie kontynenty" - powiedział Michał Mędrek, Dyrektor ds. Logistyki Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Tarnowski magazyn wyposażony jest między innymi w 46 nowoczesnych doków przeładunkowych do obsługi samochodów ciężarowych. Oprócz tego w centrum znajduje się dwukondygnacyjny budynek socjalno-biurowy z przeznaczeniem dla pracowników obsługi magazynu, pracowników biurowych oraz kierowców.

Centrum Logistyczne jest bardzo istotne dla miasta Tarnowa. Oprócz wpływów do kasy miejskiej z tytułu podatków, daje około 200 miejsc pracy zarówno w samym centrum logistycznym, jak i w firmach świadczących usługi na jego rzecz.

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowe zabezpieczenie przeciwpożarowe. Biorąc pod uwagę rodzaj składowanych towarów, wykonano tu unikalny system instalacji przeciwpożarowej spełniający normy polskie i zaostrzone wymagania amerykańskiej normy NFPA.

Przeczytaj także: Dębica - największa fabryka Goodyeara w Europie!

 


Podobne wiadomości:

Dębica - największa fabryka Goodyeara w Europie!

Dębica - największa fabryka Goodyeara w...

Aktualności 2005-03-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.