mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata Motors z Marcopolo

Tata Motors z Marcopolo

Coraz więcej producentów pojazdów użytkowych rusza na podbój krajów azjatyckich. Po niedawnym zawiązaniu umowy joint-venture przez MAN i Iveco, również jeden z największych na świecie producentów nadwozi, firma Marcopolo zainwestuje w Indiach.

Brazylijska firma Marcopolo wstąpiła w joint-venture z największym producentem motoryzacyjnym Indii, Tata Motors. Wspólny projekt zakłada współpracę przy budowaniu autobusów liniowych, turystycznych, średnich i małych. Całkowity kontrakt opiewa na sumę 13,3 milionów dolarów. Koncern Tata będzie posiadał pakiet większościowy, w postaci 51% akcji.

W programie produkcyjnym znajdą się autobusy liniowe, które będą zawierać od 16 do 54 siedzeń oraz autobusy luksusowe z miejscami od 18 do 45. Jednocześnie obie marki będą pracować nad udoskonaleniem systemów szybkiego przewozu pasażerów. Podział obowiązków w większej mierze pokryje Tata Motors. Azjatycka firma będzie odpowiedzialna za wdrożenie technologii produkcyjnych w nowe podwozia i silniki. Firma kierować będzie również systemem sprzedaży, nie tylko w Indiach, ale też w innych krajach. Marcopolo natomiast do projektu wrzuca swój „Know how“ w montowaniu i rozwoju nowych linii stylistycznych autobusów.

Obie firmy mają znaczny wkład w produkcję pojazdów użytkowych na całym świecie. Firma Tata Motors produkuje rocznie ponad 3 miliony aut i jest drugim na świecie producentem co do wielkości produkcji autobusów. Wykupiona przez Daewoo Commercial Vehicles Company w 2004 indyjska firma posiada swoje centra badawcze w Indiach, Korei Pd., Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Czytaj także:

Tata myśli o SUV  2006-03-01

Współpraca Iveco Motors z TATA Daewoo 2006-02-16

Fiat w Indiach 2006-01-19
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Marcopolo Tata

Podobne wiadomości:

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego projektu

Volkswagen i Tata - nie będzie wspólnego...

Aktualności 2017-08-15

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Aktualności 2016-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Car of the Year 2018 - oto lista kandydatów
Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze trochę czasu, ale znamy już finałową listę kandydatów do tytułu World Car of the Year (WCOTY) 2018.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic