mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata Nano w Europie najwcześniej w 2012

Tata Nano w Europie najwcześniej w 2012

Najwcześniej dopiero za 4 lata pojawi się na europejskim rynku "najtańszy samochód świata" - kosztujący obecnie równowartość 1.700 euro - indyjski Tata Nano. Czy jednak wówczas cena będzie równie korzystna?

Tata Nano w Europie najwcześniej w 2012
Debiutujący na początku stycznia podczas targów motoryzacyjnych w Delhi Tata Nano bardzo szybko stał się światową sensacją. A to za sprawą ceny, za jaką będzie można nabyć to auto - 100 tys. rupii, tj. mniej więcej równowartość 6,5 tys. zł - oraz informacji o planowanym wejściu na inne rynki, w tym i do Europy.

Niestety, okazuje się, że wcale tak różowo nie jest, żeby już wkrótce, co lepiej zarabiający, mogli z jednej wypłaty kupić sobie nowe auto. Przede wszystkim Tata Nano na europejskich drogach pojawi się nie wcześniej niż w 2012 roku. Wtedy to indyjski koncern planuje stworzyć następcę obecnej generacji modelu, która będzie w stanie spełnić wymagające normy europejskie - m.in. normę emisji spalin Euro 5 oraz przejść z powodzeniem testy zderzeniowe. Aby uzyskać homologację na europejskim rynku z całą pewnością potrzebne będą zmiany w wyposażeniu - tylna kanapa bez zagłówków oraz pasów bezpieczeństwa oraz tylko jedno lusterko boczne nie wchodzą w grę.

Indyjski producent zapowiedział też, że wciąż chce ograniczyć spalanie auta. 33-konny silnik o pojemności 623 cm3 potrzebuje średnio ok. 5 l/100 km, co nie zadowala w pełni władz koncernu. Docelowo średnie zużycie ma oscylować wokół 3 l/100 km.

Wszystkie konieczne zmiany z całą pewnością nie pozostaną bez wpływu na ostateczną cenę auta, która na europejskim rynku może być wyższa nawet dwu-, trzykrotnie. Co jednak nie zmienia faktu, że z całą pewnością będzie to jeden z najtańszych modeli oferowanych na Starym Kontynencie. Dlatego też, będziemy go oczekiwać z wielkim zainteresowaniem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata Nano Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Tata Tata Nano

Podobne wiadomości:

Będą nowe modele?

auto motor i sport 0000-00-00

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

~Wolant 2008-02-14

Łatwo jest krytykować, ale obiektywnie patrząc, autko w tej cenie naprawdę fajnie wygląda, wnętrze też znośne (widziałem w TV) no a każdy z nas sam decyduje jak bardzo ceni swoje życie i czy jeździlibyśmy takim pudełeczkiem. UDANY projekt Hindusów! Szkoda, że My nie potrafimy jakoś zreanimować Poloneza (nawet przestarzały technologicznie znalazłby sentymentalnych nabywców)

~LL 2008-02-11

fajny

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.