mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata myśli o SUV

Tata myśli o SUV

Indyjski producent samochodów Tata rozważa wejście na rynek z samochodem klasy SUV. Na Salonie Samochodowym w Genewie aktualnie prezentowany jest nowy koncept o nazwie 'Cliffrider'.

Tata myśli o SUV

Powstał on na bazie modelu "Crossover", który prezentowany był rok wcześniej również w Genewie. Będzie to wielozadaniowy samochód łączacy cechy sportowe wraz z funkcjonalnością ciężarówki pick-up.

Linia zewnętrzna samochodu nawiązuje delikatnie do wspomnianego wyżej modelu. Wnętrze jest bardzo obszerne i elegancko wykończone, zaskakuje innowacyjnym systemem wentylacji. Z przodu zamontowane są charakterystyczne długie i wąskie światła. Z tyłu znajduje się otwarta przestrzeń bagażowa, na której można przewozić rowery górskie, narty czy deski snowboardowe. W razie niesprzyjających warunków pogodowych można przysłonić ją przesuwaną płachtą.

Dostępne będą dwie wersje silnikowe, benzynowy V6 oraz nowoczesny diesel z systemem Common-Rail. W standardzie zawierać sie będą takie elementy jak: poduszki powietrzne wraz z kurtynami, ABS, system kontroli trakcji, system nawigacji satelitarnej oraz wiele innych współczesnych elementów. Do wyboru będą wersje z napędem na jedną lub obie osie.

Czytaj także:

Współpraca Iveco Motors z TATA Daewoo 2006-02-16

Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Tata

Podobne wiadomości:

Tata prezentuje model Kite

Tata prezentuje model Kite

Aktualności 2015-11-13

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Dlaczego ceny polis OC tak bardzo się różnią?
Kupując obowiązkowe OC kierowcy sugerują się wysokością składki. W ten sposób ryzykują jednak zakupem OC na niekorzystnych warunkach.