mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata prezentuje model Kite

Tata prezentuje model Kite

Producent najtańszego samochodu na świecie postanowił dołożyć do swojej gamy kolejny model. Właśnie opublikowano pierwsze szkice modelu Kite o nadwoziu hatchback.

Tata prezentuje model Kite
Na premierę tego modelu poczekamy do początku grudnia. Nazwa Kite nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale wiadomo, że auto powstanie na płycie podłogowej modelu Indica. Na początek będzie oferowane wyłącznie w wersji hatchback, ale później dołączy do niego wersja sedan.

Oba modele zastąpią z czasem modele Indica oraz Indigo. Pod maską modelu Kite pojawi się całkowicie nowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra. Wolnossąca jednostka będzie oferowana równolegle z Dieslem o pojemności 1,05 litra. Silnik wysokoprężny powstał na bazie jednostki o pojemności 1,4 litra.

Nowy model będzie oferowany z systemem e-clutch, czyli elektronicznie sterowanym sprzęgłem, który pozwoli na zmianę biegów bez użycia klasycznego pedału sprzęgła. Ta technologia będzie tańsza niż klasyczny automat, a do tego ma pozwolić na zmniejszenie spalania nawet o 10 procent w stosunku do klasycznej, pięciobiegowej skrzyni ręcznej.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Tata

Podobne wiadomości:

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Aktualności 2016-02-24

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny
Widoczność to kluczowa kwestia dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowca jadący nieoświetloną drogą jest narażony na podobne niebezpieczeństwo, jak pieszy przemieszczający się poboczem bez elementów odblaskowych.