mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata także elektrycznie

Tata także elektrycznie

Celem marki Tata jest nie tylko produkowanie najtańszych samochodów, ale także podążanie za najnowszymi technologiami i udostępnianie ich dla szerokiego grona odbiorców z nieco mniejszym budżetem.

Tata także elektrycznie
W Genewie zaprezentowano elektryczną wersję najmniejszego samochodu, czyli Tata Nano. Auto miałoby pojawić się już za dwa lata na wybranych rynkach. Póki co szczegółowe detale dotyczące technologii i konstrukcji są skrzętnie ukrywane. Nieoficjalne źródła donoszą jednak o tym, że w aucie zostaną zainstalowane akumulatory polimerowo-litowo-jonowe. Pozwolą one uzyskać zasięg w granicach 160 kilometrów.

Nim elektryczna wersja pojawi się w Europie, najpierw zadebiutuje wersja napędzana konwencjonalną jednostką. Samochód przeznaczony na Stary Kontynent będzie dłuższy o 20 centymetrów. Inżynierowie zaprojektowali także ulepszone zawieszenie oraz układ ABS. Prawdopodobnie jeszcze przed modelem Nano w Europie pojawi się Vista zasilana elektrycznie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Tata

Podobne wiadomości:

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Wpadka Tata Motors z nazwą modelu

Aktualności 2016-02-24

Tata prezentuje model Kite

Tata prezentuje model Kite

Aktualności 2015-11-13

Komentuj:

~turysta 2010-03-12

Po pierwsze: smarty są bardzo popularne we łoszech - zwłaszcza tych pólnocnych, gdzie zastapiły małe modele fiata. Po drugie: samochody elektryczne ew skali globalnej nie muszą być ekologiczne; przecież po przejechaniu tych 160 km muszę naładować akumulatory, lub wymienić na nowe - już naładowane. Żeby naładować, muszę podłaczyć do prądu, który jest produkowany w jakiejś elektrowni i przesyłany liniami posiadającymi straty energetyczne. W procesie produkcji prądu też występują straty, więc po podliczeniu sprawności całego układu moze się okazać, że jest on niewiele bardziej sprawny niż nowoczesny silnik spalinowy. Czyli - nie opłsaca sięskórka za wyprawkę. Chyba,że prąd będzie produkowany wyłacznie z odnawialnych żródeł energii lub eletrowni wodnych, ale na to sięnie zanosi.

~hrabia 2010-03-10

a Smarty sie wogóle jeszcze sprzedają jakoś?

~zen 2010-03-10

nie tylko, zobaczysz jak m. in. Smarty dostaną po doopie

~To jest bat na hybrydowe i elektryczne Koreańce 2010-03-09

To jest bat na hybrydowe i elektryczne Koreańce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace
Na stoisku Range Rovera w Genewie nie zabraknie gorącej premiery. Oto całkowicie nowy model z segmentu SUV, który wypełni lukę pomiędzy najmniejszym Evqoue, a dużym Sport.