mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata także elektrycznie

Tata także elektrycznie

Celem marki Tata jest nie tylko produkowanie najtańszych samochodów, ale także podążanie za najnowszymi technologiami i udostępnianie ich dla szerokiego grona odbiorców z nieco mniejszym budżetem.

Tata także elektrycznie
W Genewie zaprezentowano elektryczną wersję najmniejszego samochodu, czyli Tata Nano. Auto miałoby pojawić się już za dwa lata na wybranych rynkach. Póki co szczegółowe detale dotyczące technologii i konstrukcji są skrzętnie ukrywane. Nieoficjalne źródła donoszą jednak o tym, że w aucie zostaną zainstalowane akumulatory polimerowo-litowo-jonowe. Pozwolą one uzyskać zasięg w granicach 160 kilometrów.

Nim elektryczna wersja pojawi się w Europie, najpierw zadebiutuje wersja napędzana konwencjonalną jednostką. Samochód przeznaczony na Stary Kontynent będzie dłuższy o 20 centymetrów. Inżynierowie zaprojektowali także ulepszone zawieszenie oraz układ ABS. Prawdopodobnie jeszcze przed modelem Nano w Europie pojawi się Vista zasilana elektrycznie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tata
Tematy w artykule: Tata

Podobne wiadomości:

Z GM do Tata Motors

auto motor i sport 0000-00-00

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Fabryka Jaguara i Land Rovera na 50% w Polsce

Aktualności 2015-07-06

Komentuj:

~turysta 2010-03-12

Po pierwsze: smarty są bardzo popularne we łoszech - zwłaszcza tych pólnocnych, gdzie zastapiły małe modele fiata. Po drugie: samochody elektryczne ew skali globalnej nie muszą być ekologiczne; przecież po przejechaniu tych 160 km muszę naładować akumulatory, lub wymienić na nowe - już naładowane. Żeby naładować, muszę podłaczyć do prądu, który jest produkowany w jakiejś elektrowni i przesyłany liniami posiadającymi straty energetyczne. W procesie produkcji prądu też występują straty, więc po podliczeniu sprawności całego układu moze się okazać, że jest on niewiele bardziej sprawny niż nowoczesny silnik spalinowy. Czyli - nie opłsaca sięskórka za wyprawkę. Chyba,że prąd będzie produkowany wyłacznie z odnawialnych żródeł energii lub eletrowni wodnych, ale na to sięnie zanosi.

~hrabia 2010-03-10

a Smarty sie wogóle jeszcze sprzedają jakoś?

~zen 2010-03-10

nie tylko, zobaczysz jak m. in. Smarty dostaną po doopie

~To jest bat na hybrydowe i elektryczne Koreańce 2010-03-09

To jest bat na hybrydowe i elektryczne Koreańce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.