mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata zaatakuje Europę

Tata zaatakuje Europę

Europa wydaje się być łakomym kąskiem nie tylko dla producentów motoryzacyjnych z Chin. Większe zaangażowanie na Starym Kontynencie zapowiada także hinduska firma Tata Motors.

Jeden z największych producentów samochodów z Indii zapowiada rozszerzenie swojej działalności w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat. Obecnie samochody tej marki (SUV Safari, pickup TL oraz hatchback Indica) cieszą się niewielkim zainteresowaniem jedynie we Włoszech i Hiszpanii.

Inwestycje rzędu 1,1 mld euro w ciągu najbliższych trzech mają znacznie wzmocnić pozycję firmy na zagranicznych rynkach, głównie w Europie. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na rozwój nowej platformy 4x4, która ma być podstawą do produkcji nowych modeli typu SUV, pickup oraz crossover (prawdopodobnie podobnych do koncepcyjnego siedmiomiejscowego modelu Xover, który został zaprezentowany w tym roku n atargach w Genewie). Do 2010 roku hinduska firma chce zwiększyć roczną produkcję z pół miliona do miliona aut oraz wielkość eksportowanych samochodów z 8 do 15%.

W przypadku Europy ekspansja będzie prowadzona dwutorowo. Z jednej strony firma chce zaistnieć na tych rynkach, które są obecnie w fazie rozwoju, jak np. Turcja czy kraje Europy Wschodniej, a z drugiej rozszerzyć swoją ofertę na rozwiniętych rynkach Europy Zachodniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Skoda Karoq - oficjalne odsłonięcie modelu
Już 18 maja o godzinie 19:00 odbędzie się oficjalne odsłonięcie długo oczekiwanego następcy Skody Yeti w Sztokholmie. Zobacz relację na żywo z tego wydarzenia.