mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tata zamknie brytyjskie fabryki

Tata zamknie brytyjskie fabryki

Koncern Tata Motors ogłosił wczoraj, że zamierza zamknąć jedną z dwoch brytyjskich fabryk Jaguara i Land Rovera w Wielkiej Brytanii w przeciągu następnych pięciu lat.

Tata zamknie brytyjskie fabryki

Koncern z Indii, który od niedawna jest właścicielem dwóch, legendarnych brytyjskich marek motoryzacyjnych zamierza zamknąć jedną z dwóch fabryk. Pierwsza z nich to znajdująca się w Castle Bromwich fabryka Jaguarów, gdzie pracuje obecnie dwa tysiące robotników. Kolejna to fabryka Land Rovera w Solihull, która zatrudnia pięć tysięcy pracowników.

Oficjalna decyzja zapadnie w połowie przyszłego roku. Oba zakłady są oddalone od siebie o kilkadziesiąt kilometrów. Z kolejnych wieści jakie nadchodzą z Wielkiej Brytanii to plany powiększenia fabryki w Halewood, która zajmie się produkcją nadchodzącego modelu, opartego na projekcie Land Rover LRX.

Firma wdraża powoli plany oszczędnościowe, bowiem w tym roku zwolniono 2.500 pracowników, produkcja spadła o 100 tysięcy egzemplarzy, a w pierwszym kwartale odnotowano duże straty (około 100 milionów dolarów).

W porównaniu z ubiegłym rokiem sprzedaż samochodów również dołowała o ponad połowę w stosunku do roku ubiegłego. Z tego powodu produkcja we wszystkich trzech fabrykach została spowolniona i wykorzystuje tylko 60 procent mocy przerobowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.