mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Te samochody sprzedawały się najlepiej!

Te samochody sprzedawały się najlepiej!

Na dobre pożegnaliśmy już rok 2013, ale pozostało jeszcze kilka rankingów, które powinniśmy poznać. Jednym z nich jest raport dotyczący najlepiej sprzedających się samochodów na Starym Kontynencie. 

Te samochody sprzedawały się najlepiej!

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Opel Astra - 194 683 egzemplarzy 

Czwarta generacja Opla Astry załapała się rzutem na taśmę do pierwszej dziesiątki. Produkowany w gliwickiej fabryce model zaliczył bardzo mocny spadek w stosunku do roku ubiegłego. 194.683 egzemplarze to o 15 procent mniej niż w 2012 roku.

9. BMW Seria 3 - 201 224 egzemplarze 

W pierwszej dziesiątce znalazł się jedyny przedstawiciel segmentu premium. BMW Serii 3 z racji niedawnego debiutu najnowszej generacji sprzedaje się bardzo dobrze. Samochód rok wcześniej znajdował się tuż poza listą, w tym roku zanotował 15 procentowy wzrost.

8. Nissan Qashqai - 202 593 egzemplarze 

Gdyby ten ranking był publikowany pół roku później, albo debiut najnowszego Qashqaia nastąpił nieco szybciej, z pewnością auto zajęłoby dużo wyższą lokatę. Oczekiwanie na nową generację mogło spowolnić sprzedaż, dlatego nie dziwi spadek tylko o 3 procent.

7. Ford Focus 224 232 egzemplarze 

Weteran rankingów popularności nie ma za sobą najlepszego roku. Zanotował 7-procentowy spadek wobec czego spadł o jedną pozycję. W jego miejsce wskoczyła gorąca nowość.

6. Peugeot 208 - 239 814 egzemplarzy 

Francuski maluch przeszedł po kilku latach oczekiwania gruntowną modernizację. To pomogło mu zanotować rekordowy skok. W tegorocznym zestawieniu żaden inny model nie odniósł większego sukcesu. Wzrost sprzedaży o 49 procent (!) robi wrażenie.

5. Opel Corsa - 239 814 egzemplarzy

Mały Opel Corsa nadal cieszy się dużą popularnością mimo, że od ostatniej poważnej modernizacji minęło już siedem lat. Solidne miejsce w pierwsze piątce, ale spadek o jedną pozycję względem roku ubiegłego.

4. Volkswagen Polo - 266 994 egzemplarze 

Tuż za podium kolejny model, który na rynku motoryzacyjnym jest od prawie czterech dekad. Piąta generacja modelu nadal trzyma się dobrze, notując jednak spadek o siedem procent. Rok temu Polo otwierało miejsca na podium, w tym roku niestety poza nawiasem.

3. Renault Clio - 287 111 egzemplarzy 

Ta pozycja to bardzo duże zaskoczenie. Jeden z najwyższych wzrostów w tegorocznym rankingu, bo aż o 18 procent.

2. Ford Fiesta - 293 663 egzemplarze

 

Na europejskich listach rankingowych dominują miejskie samochody. Ford Fiesta otrzymał niedawno lekki face-lifting, dzięki któremu może niektórym może się kojarzyć z małym Astonem Martinem.

1. Volkswagen Golf - 470 229 egzemplarzy 

Oto niekwestionowany król rankingów. Volkswagen Golf utrzymał pozycję lidera w rankingu, a dodatkowo polepszył wynik o 9 procent jeszcze bardziej dystansując auto znajdujące się na drugim miejscu.


Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Skoda bije kolejny rekord w Polsce

Aktualności 2016-08-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.