mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Te samochody sprzedawały się najlepiej!

Te samochody sprzedawały się najlepiej!

Na dobre pożegnaliśmy już rok 2013, ale pozostało jeszcze kilka rankingów, które powinniśmy poznać. Jednym z nich jest raport dotyczący najlepiej sprzedających się samochodów na Starym Kontynencie. 

Te samochody sprzedawały się najlepiej!

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Opel Astra - 194 683 egzemplarzy 

Czwarta generacja Opla Astry załapała się rzutem na taśmę do pierwszej dziesiątki. Produkowany w gliwickiej fabryce model zaliczył bardzo mocny spadek w stosunku do roku ubiegłego. 194.683 egzemplarze to o 15 procent mniej niż w 2012 roku.

9. BMW Seria 3 - 201 224 egzemplarze 

W pierwszej dziesiątce znalazł się jedyny przedstawiciel segmentu premium. BMW Serii 3 z racji niedawnego debiutu najnowszej generacji sprzedaje się bardzo dobrze. Samochód rok wcześniej znajdował się tuż poza listą, w tym roku zanotował 15 procentowy wzrost.

8. Nissan Qashqai - 202 593 egzemplarze 

Gdyby ten ranking był publikowany pół roku później, albo debiut najnowszego Qashqaia nastąpił nieco szybciej, z pewnością auto zajęłoby dużo wyższą lokatę. Oczekiwanie na nową generację mogło spowolnić sprzedaż, dlatego nie dziwi spadek tylko o 3 procent.

7. Ford Focus 224 232 egzemplarze 

Weteran rankingów popularności nie ma za sobą najlepszego roku. Zanotował 7-procentowy spadek wobec czego spadł o jedną pozycję. W jego miejsce wskoczyła gorąca nowość.

6. Peugeot 208 - 239 814 egzemplarzy 

Francuski maluch przeszedł po kilku latach oczekiwania gruntowną modernizację. To pomogło mu zanotować rekordowy skok. W tegorocznym zestawieniu żaden inny model nie odniósł większego sukcesu. Wzrost sprzedaży o 49 procent (!) robi wrażenie.

5. Opel Corsa - 239 814 egzemplarzy

Mały Opel Corsa nadal cieszy się dużą popularnością mimo, że od ostatniej poważnej modernizacji minęło już siedem lat. Solidne miejsce w pierwsze piątce, ale spadek o jedną pozycję względem roku ubiegłego.

4. Volkswagen Polo - 266 994 egzemplarze 

Tuż za podium kolejny model, który na rynku motoryzacyjnym jest od prawie czterech dekad. Piąta generacja modelu nadal trzyma się dobrze, notując jednak spadek o siedem procent. Rok temu Polo otwierało miejsca na podium, w tym roku niestety poza nawiasem.

3. Renault Clio - 287 111 egzemplarzy 

Ta pozycja to bardzo duże zaskoczenie. Jeden z najwyższych wzrostów w tegorocznym rankingu, bo aż o 18 procent.

2. Ford Fiesta - 293 663 egzemplarze

 

Na europejskich listach rankingowych dominują miejskie samochody. Ford Fiesta otrzymał niedawno lekki face-lifting, dzięki któremu może niektórym może się kojarzyć z małym Astonem Martinem.

1. Volkswagen Golf - 470 229 egzemplarzy 

Oto niekwestionowany król rankingów. Volkswagen Golf utrzymał pozycję lidera w rankingu, a dodatkowo polepszył wynik o 9 procent jeszcze bardziej dystansując auto znajdujące się na drugim miejscu.


Podobne wiadomości:

Sprzedaż diesli w Europie spada

Sprzedaż diesli w Europie spada

Aktualności 2016-05-30

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.