mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Te taksówki dorównają europejskim

Te taksówki dorównają europejskim

Już wkrótce na warszawskich ulicach pojawią się taksówki, które pod względem standardów mają nie tylko doścignąć, ale wręcz prześcignąć poziom europejski, tak by spełnić oczekiwania coraz bardziej wymagających klientów.

Te taksówki dorównają europejskim
Dziś we Francji normą jest, że przewoźnicy starają się korzystać z coraz bardziej ekologicznych pojazdów, spalających mało paliwa i emitujących niewielkie ilości dwutlenku węgla. Przykłada się także wagę do samych samochodów – aby były nowoczesne i komfortowe dla pasażera. Niemcy już powoli testują pojazdy elektryczne, spełniające rolę taksówek. Koncept Volkswagena na przykład jest wyposażony na przykład w ekrany LCD, które mają umilić podróż.

Czy ten poziom jest dla nas niedostępny? Jeszcze jakiś czas temu, tak mogło się wydawać. Jednak już w pierwszym kwartale 2012 roku na ulicach stolicy pojawią się Fordy Mondeo, zakupione bezpośrednio u polskiego dealera. Wszystkie samochody będą w białym kolorze, częściowo oklejone na zielono. Część samochodów przejdzie konwersję układu napędowego na elektryczny. Pozostałe pozostaną spalinowe, a dla ograniczenia emisji CO2 i zużycia benzyny, będą wyposażone w instalację LPG.

W środku na pasażera będzie czekać wiele niestandardowych udogodnień. Każdy pojazd będzie wyposażony w ekrany LCD, które umożliwią korzystanie z Internetu, przeglądanie poczty e-mail, udział w wideo-konferencjach, czy oglądanie telewizji. Na pokładzie będzie także udostępniona sieć Wi-Fi, która pozwoli na korzystanie z sieci z własnego komputera.

Poczyniono także kroki, aby zmaksymalizować efektywność zarządzania tak nowoczesną flotą. Przygotowany system informatyczny pozwoli składać zamówienia przez Internet, aplikacje mobilne telefonów komórkowych oraz telefon. System ten przekazuje informacje, ile pasażer zapłaci za kurs i na którą godzinę dojedzie na miejsce, zanim jeszcze podróż się rozpocznie. Umożliwi również maksymalne wykorzystanie czasu pracy samochodów, co w efekcie pozwoli, aby każdy pojazd floty pracował nawet 24 godziny na dobę.

Nowa korporacja taksówkarska o nazwie EcoCar System tworzona jest przez firmę Green Capital City.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 91 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mondeo Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Warszawa Ford Mondeo taxi

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
TVR zapowiada pierwszy model po 12 latach
Słynny, brytyjski twórca samochodów sportowych powraca do świata żywych. Po 12 latach pojawi się na rynku nowy model, a tymczasem pojawił się pierwszy teaser nowej maszyny.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech