mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Team Lotus zmieni nazwę?

Team Lotus zmieni nazwę?

W sezonie 2011 mamy dwa zespoły, które chcą uchodzić za spadkobiercę legendy Colina Chapmana'a. Jednak od przyszłego sezonu prawdopodobnie w stawce będzie tylko jeden zespół noszący nazwę "Lotus. 

Team Lotus zmieni nazwę?
Przed sezonem zrodził się konflikt pomiędzy Tonym Fernandesem właścicielem zespołu „Team Lotus” i zespołem Renault o prawo do nazwy legendarnego zespołu F1. Sezon rozpoczął się, a konflikt nie został zażegnany. Wydaje się jednak, że spór zostanie rozstrzygnięty na korzyść Renault. Sprawa jednak wymaga jeszcze wielu starań, gdyż zmiana nazwy zespołu powoduje komplikacje z otrzymaniem pieniędzy za transmisje TV. Szef zespołu Eric Boullier stwierdził, że jeśli będą mieli już wszystkie środki to postarają się osiągnąć to bez strat dla zespołu. Dla sponsora Renault - Grupy Lotus zmiana nazwy zespołu na „Team Lotus” to jedna z bardziej priorytetowych rzeczy. "Zawsze miałem problem 'czy my jesteś prawdziwym Team Lotus?’ Nie możesz mieć nazwy i nie zarabiać skutecznie na niej. Dla nikogo nie jest to dobre, ani dla Lotus Renault, Team'u Lotus czy kogokolwiek." - powiedział  Tony Fernandes. Z perspektywy kibica lepiej by było, gdyby był jeden zespół "Team Lotus". Który zasługuje na miano godnego następcy potęgi Colina Chapmana? Ja na razie żaden…
Tematy w artykule: Lotus Renault GP Team Lotus

Podobne wiadomości:

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Skok ciężarówką przez bolid Lotus F1

Ciężarówki i Autobusy 2014-11-24

Lotus zaprezentował tegoroczny bolid

Lotus zaprezentował tegoroczny bolid

Aktualności 2013-01-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Ken Block prezentuje Climbkhanę
Już myśleliśmy, że Ken Block powoli się „kończy”, a tymczasem Amerykanin zaskoczył kilka tygodni temu wszystkich fanów widowiskową produkcją Terrakhaną, a teraz przyszedł czas na jeszcze bardziej hardkorowy film.