mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Technologia Saaba odrodzi się w Chinach

Technologia Saaba odrodzi się w Chinach

Zawiłości wokół marki Saab ciąg dalszy. Okazuje się, że były właściciel szwedzkiej marki wraz z chińską firmą stworzy dwa auta bazujące m.in. na technologii Saaba.

Technologia Saaba odrodzi się w Chinach
Modele, które nigdy nie ujrzały światła dziennego zostaną wskrzeszone przez Spyekra i chińską firmę Zhejiang Youngman. Obie firmy planują dostarczyć na rynek Super SUVa, który bęzie bazował na koncepcyjnym Spykerze D8 oraz ekskluzywny model bazujący na koncepcyjnym Saabie Phoenix.

Youngman był głównym bohaterem w walce o uratowanie Saaba. Firma nabyła prawa do nowej platformy Phoenix, która została opracowana przez Saaba, po opuszczeniu szeregów General Motors.

Oba modele pojawią się pod nowo utworzona marką Spyker Phoenix. Podmiotem odpowiedzialnym będzie porozumienie Joint Venture o nazwie Spyker P2P B.V. Super SUV ma pojawić się jako czterodrzwiowe auto, którego cena ma oscylować w okolicach 774 tys. złotych. 75% kosztów pokryje Youngman. Spyker dostarczy technologię pochodzącą z D8 Concept. Auto zostanie zaprezentowane pod koniec 2014.

Drugi model połączonych sił holendersko-chińskich będzie bazował na platformie przednionapędowej Phoenix. Platforma ta została zaprojektowana pod silniki czterocylindrowe oraz uwzględnia napęd elektryczny. Spyker Phoenix ma zamiar dostarczyć w przyszłości całą gamę modelowa opartą na platformie opracowanej w Szwecji. Auto miałyby powstawać w Europie lub Chinach.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab Concept Spyker Spyker Phoenix

Podobne wiadomości:

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Czy Spyker zmartwychwstanie?

Aktualności 2015-01-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.