mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Teksid rozszerza produkcję

Teksid rozszerza produkcję

Teksid Aluminium Poland z Bielska Białej, firma specjalizująca się w produkcji odlewów dla motoryzacji rozszerza w tym roku zakres produkcji o produkcję bloków cylindra. Dotychczas specjalnością firmy były obudowy sprzęgła, obudowy skrzyni biegów oraz głowice cylindrów.

Teksid rozszerza produkcję

Produkcja firmy w stu procentach skierowana jest na potrzeby motoryzacji i realizowana jest w oparciu o dwie technologie - odlewania kokilowego i ciśnieniowego. W ubiegłym roku produkcja sprzedana firmy wyniosła 23,8 tys. ton. W tym roku przekroczy 25 tys. ton, natomiast w 2009 roku Teksid planuje wyprodukować ponad 30 tys. ton wyrobów. W ramach realizowanego programu inwestycyjnego zainstalowano dwie nowoczesne maszyny do odlewania ciśnieniowego, a w tym roku zostaną uruchomione kolejne dwie.

Odbiorcami polskiego zakładu są m.in. do Fiat, Ford, Renault, Citroen,Peugeot, Toyota, Opel. Strategia firmy zakłada umocnienie pozycji na krajowym i zagranicznym rynku. Firma poszukuje nowych odbiorców m.in. u naszych południowych sąsiadów w Słowacji i Czechach.

Teksid Aluminium Poland należy do włoskiej grupy Teksid Aluminum. Grupa posiada 15 zakładów zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej, Poludniowej i Azji w których zatrudnia ponad 7 000 osób.

Przeczytaj także:

Euromag odlewa w nowej technologii (2007-02-22)

FAM wybuduje cynkownię w Łódzkiej SSE (2006-11-29)

Odlewnie Polskie realizują kolejną inwestycję (2006-08-17)

Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje (2006-02-21)

Mahle od ponad 120 lat (2006-07-11)

 

 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman