mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tele-bus przewozi coraz więcej

Tele-bus przewozi coraz więcej

7 grudnia w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dyskutowano o zrealizowanych działaniach w ramach unijnego projektu Civitas Caravel. Przedstawiciele MPK przedstawili te zadania, za które odpowiada krakowski przewoźnik.

Tele-bus przewozi coraz więcej
Jak wynika z analiz tele-bus, jedyny autobus w Polsce, który pasażerowie mogą zamówić przez telefon, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  W ciągu ostatniego miesiąca przewiózł aż 1,5 tysiąca osób. Usługa tele-busa została uruchomiona w połowie lipca dla mieszkańców Rybitw i Podwierzbia. Dzięki niej zamiast niepotrzebnie spędzać czas na przystanku czekając na autobus, wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę, żeby tele-bus przyjechał. Nie ma on stałej trasy, więc to pasażerowie określają, skąd i dokąd chcą dojechać.

MPK odpowiada także za trzy inne działania, które realizowane są w ramach Civitas Caravel: wprowadzenie ekologicznie czystego transportu w Krakowie, czyli zakup 5 autobusów zasilanych gazem ziemnym – CNG; elastyczne usługi transportu publicznego w Krakowie czyli uruchomienie nowej usługi tele-busa dostosowanej do bieżących potrzeb pasażerów; nowe usługi transportowe związane z rekreacją, czyli instalacja bagażników na rowery na 15 autobusach, których linie prowadzą do miejsc atrakcyjnych pod względem uprawiania turystyki rowerowej.

O ile nie ma zagrożenia, że z krakowskich ulic znikną autobusy gazowe oraz pojazdy z bagażnikami rowerowymi, to los coraz bardziej popularnego tele-busa stał się bardzo niepewny. Głównym zagrożeniem dla dalszego funkcjonowania tej usługi jest brak zgody na dalsze finansowanie tele-busa przez organizatora transportu czyli Zarządu Dróg i Transportu (za tę usługę ZDiT przestał płacić przewoźnikowi od 14 października 2007 roku).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.