mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tele-bus przewozi coraz więcej

Tele-bus przewozi coraz więcej

7 grudnia w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego dyskutowano o zrealizowanych działaniach w ramach unijnego projektu Civitas Caravel. Przedstawiciele MPK przedstawili te zadania, za które odpowiada krakowski przewoźnik.

Tele-bus przewozi coraz więcej
Jak wynika z analiz tele-bus, jedyny autobus w Polsce, który pasażerowie mogą zamówić przez telefon, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  W ciągu ostatniego miesiąca przewiózł aż 1,5 tysiąca osób. Usługa tele-busa została uruchomiona w połowie lipca dla mieszkańców Rybitw i Podwierzbia. Dzięki niej zamiast niepotrzebnie spędzać czas na przystanku czekając na autobus, wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretną godzinę, żeby tele-bus przyjechał. Nie ma on stałej trasy, więc to pasażerowie określają, skąd i dokąd chcą dojechać.

MPK odpowiada także za trzy inne działania, które realizowane są w ramach Civitas Caravel: wprowadzenie ekologicznie czystego transportu w Krakowie, czyli zakup 5 autobusów zasilanych gazem ziemnym – CNG; elastyczne usługi transportu publicznego w Krakowie czyli uruchomienie nowej usługi tele-busa dostosowanej do bieżących potrzeb pasażerów; nowe usługi transportowe związane z rekreacją, czyli instalacja bagażników na rowery na 15 autobusach, których linie prowadzą do miejsc atrakcyjnych pod względem uprawiania turystyki rowerowej.

O ile nie ma zagrożenia, że z krakowskich ulic znikną autobusy gazowe oraz pojazdy z bagażnikami rowerowymi, to los coraz bardziej popularnego tele-busa stał się bardzo niepewny. Głównym zagrożeniem dla dalszego funkcjonowania tej usługi jest brak zgody na dalsze finansowanie tele-busa przez organizatora transportu czyli Zarządu Dróg i Transportu (za tę usługę ZDiT przestał płacić przewoźnikowi od 14 października 2007 roku).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.