mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Temat na weekend: Gumball na wodzie

Temat na weekend: Gumball na wodzie

"Szybcy, wściekli i ekscentryczni" - tak w skrócie można określić uczestników i fanów coraz bardziej popularnych zawodów Gumball 3000. Teraz organizatorzy rozszerzają formułę na inne ekstremalne rozrywki.

Temat na weekend: Gumball na wodzie

W zbliżających się miesiącach instytucja, w jaką przerodziła się już idea Gumball 3000, rozpoczyna ekspansję na inne - poza drogowymi, trans-europejskimi wyścigami samochodowymi - sporty. I tak profesjonalni kierowcy wyścigowi, uprawiający jazdę na BMX-ie i snowboard oraz piloci, będą mogli liczyć na wsparcie zawodów.


TU czytaj o wyścigu Gumball 3000

Aby podtrzymać daną obietnicę, główny sprawca zamieszania pod tytułem Gumball 3000, Maximillion, zapowiedział start "Deauville Rally" - nietypowego wyścigu szybkich i bardzo szybkich łodzi morskich, poduszkowców i motorówek. Drugiego września właściciele i potrafiący posługiwać się nimi najemcy wystartują spod londyńskiego Tower Bridge. Po trzech dniach pływania z przerwami na dotankowania (paliwa i napojów na imprezach) cały peleton ma dotrzeć do Paryża.

Gumball 3000 nadal szuka chętnych do udziału w tym nietypowym wyścigu. Organizatorzy zachęcają i stwierdzają, że nawet w przypadku braku łodzi znajdą takie do wynajęci dla chętnych - potrzebne są jedynie środki na najem. Co ważne, nie tak jak w imprezie Land Rover Challenge, nie ma tu ograniczeń dla chętnych znad Wisły...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.