mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Temat na weekend: Gumball na wodzie

Temat na weekend: Gumball na wodzie

"Szybcy, wściekli i ekscentryczni" - tak w skrócie można określić uczestników i fanów coraz bardziej popularnych zawodów Gumball 3000. Teraz organizatorzy rozszerzają formułę na inne ekstremalne rozrywki.

Temat na weekend: Gumball na wodzie

W zbliżających się miesiącach instytucja, w jaką przerodziła się już idea Gumball 3000, rozpoczyna ekspansję na inne - poza drogowymi, trans-europejskimi wyścigami samochodowymi - sporty. I tak profesjonalni kierowcy wyścigowi, uprawiający jazdę na BMX-ie i snowboard oraz piloci, będą mogli liczyć na wsparcie zawodów.


TU czytaj o wyścigu Gumball 3000

Aby podtrzymać daną obietnicę, główny sprawca zamieszania pod tytułem Gumball 3000, Maximillion, zapowiedział start "Deauville Rally" - nietypowego wyścigu szybkich i bardzo szybkich łodzi morskich, poduszkowców i motorówek. Drugiego września właściciele i potrafiący posługiwać się nimi najemcy wystartują spod londyńskiego Tower Bridge. Po trzech dniach pływania z przerwami na dotankowania (paliwa i napojów na imprezach) cały peleton ma dotrzeć do Paryża.

Gumball 3000 nadal szuka chętnych do udziału w tym nietypowym wyścigu. Organizatorzy zachęcają i stwierdzają, że nawet w przypadku braku łodzi znajdą takie do wynajęci dla chętnych - potrzebne są jedynie środki na najem. Co ważne, nie tak jak w imprezie Land Rover Challenge, nie ma tu ograniczeń dla chętnych znad Wisły...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.