mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tenneco dostawcą Toyoty

Tenneco dostawcą Toyoty

Tenneco będzie wyłącznym dostawcą oryginalnych części serwisowych (OES) dla całej gamy samochodów marki Toyota z silnikiem wysokoprężnym, sprzedawanych na rynku europejskim. Tenneco z Rybnika zajmie się kontrolą dostaw i produkcji dla Toyoty Motor Europe jeszcze w tym miesącu.

Tenneco dostawcą Toyoty

Tenneco będzie produkować kompletny układ wydechowy wraz z filtrem cząstek stałych DPF dla części samochodów marki Toyota i dostarczy filtry DPF jako dostawca drugiego rzędu do samochodów Sango i Arvin Meritor. 31 maja dokonano uroczystego otwarcia produkcji układów wydechowych w Rybniku. Samochody z silnikami Diesla wyposażone w ten filtr będą zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska.

Cały projekt dostaw dla Toyoty obejmuje koordynację globalnego łańcucha logistycznego dla części pochodzących z Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji, Polski. Wymaga to sprawnego zarządzana logistyką i wspólpracą z globalna siecią poddostawców Tier 1, 2 i 3.

Tenneco realizuje juz dostawy dla czołowych koncernów motoryzacyjnych w Europie. Jako pierwsze produkowane były  filtry DPF we współpracy z PSA Peugeot-Citroen do Citroena C5 i Peugeota 406. Dzisaij firma jest dostawcą filtrów DPF  dla:  DaimlerChrysler’s Mercedes-Benz C-Class, E-Class i CLK, Jaguar S-Type, VW Sharan oraz Audi A6 i A4. Tenneco kontynuje takze dostawy dla PSA do nowego Peugeota 407, Peugeota 807, Citroena C5 i C8, Fiata Ulysse i Lanci Phedra.

Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. jest obecne w Polsce od 10 lat. Decyzja o wybudowaniu pierwszego zakładu zapadła w październiku  1996 r. W roku 1997 wybudowano fabrykę, uruchomiono produkcję i zorganizowano Wschodnioeuropejskie Centrum Dystrybucji Tłumików Walker. Zakład zatrudniający w 1997 r. 77 pracowników i produkujący około 150 rodzajów tłumików, obecnie zatrudnia 500 pracowników i produkuje ponad 3000 rodzajów układów wydechowych. W pierwszym roku wyprodukowano 126 tys. tłumików. Plany na 2006 rok to produkcja na poziomie ponad 5 mln elementów układów wydechowych.

Tenneco Automotive jest firmą produkcyjną o zasięgu globalnym z siedzibą w Lake Forest, Illinois (USA), zatrudniającą 19 000 pracowników na całym świecie. Firma jest jednym z największych światowych konstruktorów, producentów i dystrybutorów systemów kontroli jazdy i układów kontroli emisji spalin na rynek wyposażenia fabrycznego i części zamiennych. Firma posiada 81 fabryk w 22 krajach, na sześciu kontynentach. Tenneco Automotive oferuje swoje produkty przede wszystkim pod markami: Monroe, Walker, Gillet oraz Clevite Elastomer.

Przeczytaj także:

Tenneco otwiera drugie centrum R&D (2006-05-31)


Podobne wiadomości:

Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Aktualności 2006-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.