mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tenneco dostawcą Toyoty

Tenneco dostawcą Toyoty

Tenneco będzie wyłącznym dostawcą oryginalnych części serwisowych (OES) dla całej gamy samochodów marki Toyota z silnikiem wysokoprężnym, sprzedawanych na rynku europejskim. Tenneco z Rybnika zajmie się kontrolą dostaw i produkcji dla Toyoty Motor Europe jeszcze w tym miesącu.

Tenneco dostawcą Toyoty

Tenneco będzie produkować kompletny układ wydechowy wraz z filtrem cząstek stałych DPF dla części samochodów marki Toyota i dostarczy filtry DPF jako dostawca drugiego rzędu do samochodów Sango i Arvin Meritor. 31 maja dokonano uroczystego otwarcia produkcji układów wydechowych w Rybniku. Samochody z silnikami Diesla wyposażone w ten filtr będą zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska.

Cały projekt dostaw dla Toyoty obejmuje koordynację globalnego łańcucha logistycznego dla części pochodzących z Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Turcji, Polski. Wymaga to sprawnego zarządzana logistyką i wspólpracą z globalna siecią poddostawców Tier 1, 2 i 3.

Tenneco realizuje juz dostawy dla czołowych koncernów motoryzacyjnych w Europie. Jako pierwsze produkowane były  filtry DPF we współpracy z PSA Peugeot-Citroen do Citroena C5 i Peugeota 406. Dzisaij firma jest dostawcą filtrów DPF  dla:  DaimlerChrysler’s Mercedes-Benz C-Class, E-Class i CLK, Jaguar S-Type, VW Sharan oraz Audi A6 i A4. Tenneco kontynuje takze dostawy dla PSA do nowego Peugeota 407, Peugeota 807, Citroena C5 i C8, Fiata Ulysse i Lanci Phedra.

Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. jest obecne w Polsce od 10 lat. Decyzja o wybudowaniu pierwszego zakładu zapadła w październiku  1996 r. W roku 1997 wybudowano fabrykę, uruchomiono produkcję i zorganizowano Wschodnioeuropejskie Centrum Dystrybucji Tłumików Walker. Zakład zatrudniający w 1997 r. 77 pracowników i produkujący około 150 rodzajów tłumików, obecnie zatrudnia 500 pracowników i produkuje ponad 3000 rodzajów układów wydechowych. W pierwszym roku wyprodukowano 126 tys. tłumików. Plany na 2006 rok to produkcja na poziomie ponad 5 mln elementów układów wydechowych.

Tenneco Automotive jest firmą produkcyjną o zasięgu globalnym z siedzibą w Lake Forest, Illinois (USA), zatrudniającą 19 000 pracowników na całym świecie. Firma jest jednym z największych światowych konstruktorów, producentów i dystrybutorów systemów kontroli jazdy i układów kontroli emisji spalin na rynek wyposażenia fabrycznego i części zamiennych. Firma posiada 81 fabryk w 22 krajach, na sześciu kontynentach. Tenneco Automotive oferuje swoje produkty przede wszystkim pod markami: Monroe, Walker, Gillet oraz Clevite Elastomer.

Przeczytaj także:

Tenneco otwiera drugie centrum R&D (2006-05-31)


Podobne wiadomości:

Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Aktualności 2006-05-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.