mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Koncern Tenneco Automotive oficjalnie otworzy w Rybniku centrum badawczo-rozwojowe układów wydechowych. Oficjalnego otwarcia dokona Hari Nair, Wiceprezes Tenneco Inc. oraz Dyrektor Zarządzający na teren Europy, Płd. Ameryki i Indii.

Tenneco otwiera drugie centrum R&D

Centrum zatrudnia obecnie 33 inżynierów pracujących na potrzeby rynku pierwotnego  (OEM) oraz wtórnego (aftermarket). To  już drugie centrum badawczo-rozwojowe koncernu w Polsce. Pierwsze zostało otwarte w 2001 r. przy fabryce w Gliwicach, wytwarzającej amortyzatory. Gliwickie centrum ma 46 pracowników i zatrudnienie ciągle rośnie.
 
Tenneco w Polsce

Amerykański koncern produkuje w Polsce od 1997 r., kiedy została uruchomiona fabryka układów wydechowych w Rybniku. Rocznie wytwarzanych jest ponad 5 mln układów wydechowych. Wytwarzane produkty pod markami Gillet i Walker trafiają na rynek w całej Europie. Ponad 60% produkcji  trafia  bezpośrednio   do  producentów samochodów (GM, Grupa  VW, DaimlerChrysler, Toyota, Mazda, Saab, Renault).

Drugi zakład w Gliwicach został otwarty w 2000 r. Rocznie wytwarza 5,5 mln amortyzatorów, które trafiają do takich producentów samochodów jak np. Ford, Renault, Suzuki, Mazda, Dacia, Fiat czy Volvo.

Trzeci zakład w Poznaniu dostarcza układy wydechowe do produkowanych w VW-Poznań modeli Caddy i T5.

Łączne zatrudnienie  w Polsce  przekroczyło w tym roku 1050 osób. Każda z fabryk posiada certyfikat ISO/TS 16949. Zakład w Gliwicach posiada również certyfikat Forda Q1.

Tenneco Automotive jest firmą produkcyjną o zasięgu globalnym, rocznym obrocie 3,5 miliarda dolarów, z siedzibą w Lake Forest, Illinois (USA), zatrudniającą 23 000 pracowników na całym świecie. Firma jest jednym z największych światowych konstruktorów, producentów i dystrybutorów systemów kontroli jazdy i układów kontroli emisji spalin na rynek wyposażenia fabrycznego i części zamiennych. Firma posiada 81 fabryk w 22 krajach, na sześciu kontynentach.

Przeczytaj także:

Dlaczego TRW uruchomiło centrum z Częstochowie? (2006-05-24)

Jest nowy zakład Brembo, będą dalsze inwestycje (2006-02-21)

Wizytówka VALEO w Polsce (2005-08-19)


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.