mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Terenówki i pick-upy dla podkarpackiej Policji

Terenówki i pick-upy dla podkarpackiej Policji

Podkparpacka Policja modernizuje swój transport. Dziś "służbę" na rzecz bezpieczeństwa ludzi i ich mienia zaczyna 31 nowych samochodów. Terenowe Nissany, pick-upy Mitsubishi i osobówki Opla są pierwszymi radiowozami podkarpackiej Policji w nowych, srebrno-niebieskich barwach.

Terenówki i pick-upy dla podkarpackiej Policji
Samochody trafiają przede wszystkim do komisariatów, komend miejskich i powiatowych. Zastąpią wysłużone radiowozy, najczęściej nie produkowane już Polonezy, stare Uazy i Volkswageny. Symboliczne przekazanie miało miejsce dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Kluczyki wręczyli kierowcom Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, podinspektor Jarosław Szymczyk i Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, inspektor Jan Zając.

Nowe pojazdy to:

- 7 Opli Vectra z silnikami pojemności 2,8 litra V6 turbo i mocy 250 koni mechanicznych trafia do komend miejskich w Krośnie, Przemyślu, Rzeszowie i Tarnobrzegu oraz powiatowych w Jarosławiu, Mielcu i Sanoku. Niebawem zostaną w nich zamontowane wideorejestratory. Nieoznakowane ople będą radiowozami policjantów ruchu drogowego.

- 8 Nissanów Pathfinder pojedzie do komisariatów w Dukli, Rymanowie Zdroju, Cisnej, Baligrodzie, Zbydniowie, Tyrawie Wołoskiej, komend powiatowych w Brzozowie i Strzyżowie. Terenowe nissany są pierwszymi radiowozami na Podkarpaciu w nowym, zunifikowanym w Europie policyjnym oznakowaniu. Napęd nissanom zapewniają 170-konne turbodiesle o pojemności 2,5 litra.

- 2 więźniarki Mercedes-Autosan trafią do Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie.

- 3 pick-upy Mitsubishi L200 zostają w Zaczerniu - dwa w Oddziale Prewencji Policji i jeden w Samodzielnym Pododdziale Antyterrorystycznym Policji. Te terenowe ciężarówki napędzają 2,5-litrowe turbodiesle o mocy 136 KM.

- 2 terenowe Mitsubishi Pajero trafią do służb kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Mają silniki wysokoprężne o mocy 170 koni mechanicznych i pojemności 3,2 litra.

- 6 9-osobowych mikrobusów Renault Trafic zasili Wydział Transportu KWP w Rzeszowie, Oddział Prewencji Policji i KMP w Tarnobrzegu.

- Renault Kangoo będzie samochodem Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Rzeszowie.

- Wydział Transportu zyskał specjalny samochód do przewożenia uszkodzonych aut - to platforma na podwoziu Renault Mastera wyposażona w hydrauliczny system załadunku i rozładunku.

- nieoznakowaną Skodę Fabia dla Komisariatu Policji w Sokołowie Małpolskim kupił samorząd tego miasta.
Tematy w artykule: KGP policja komenda główna policji

Podobne wiadomości:

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Elektryczna Skoda w 2020 roku

Aktualności 2017-11-20

Skoda stawia na młodych kierowców

Skoda stawia na młodych kierowców

Aktualności 2017-12-19

Komentuj:

~terenowiec 2013-11-21

policja i większy budżet? prędzej ustawiony przetarg, bo L200 przegrywa z D-max'em praktycznie w każdej kategorii... a co jak co, ale koszty eksploatacji i cena zakupu w przetargach jest zawsze najwazniejsza

KittRoad 2013-11-10

Może Policja miała do wydania i utrzymania większy budżet na samochody. Dmax w eksploatacji na pewno taniej wyjdzie, diesel z 2.5 L będzie o wiele mniej palił bo poniżej 7 litrów. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :)

~terenowiec 2013-11-09

dziwne, ze akurat L200 wybrali z pikapów - w strazy częściej wybierają chyba isuzu dmax ze względu na praktycznie 100% niezawodność...

KittRoad 2013-08-14

Przynajmniej nie będą mieli problemów z dojechaniem na miejsce w typowe polskie zamiecie śnieżne, już im nikt nie ucieknie. Nowe pickupy są nafaszerowane nowinkami technicznymi, np system ESC, który można spotkać w isuzu, żeby nie wypadać z zakrętu pojazd lepiej panuje nad kołami i siła odśrodkowa nie jest już problemem. Może spadnie przestępczość. Przed pickupem po nierównej drodze nie ucieknie :)

~R 2008-02-18

Miejmy nadzieję, że paliwa do samochodów nie zabraknie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.