mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tereny pod inwestycję Volkswagena

Tereny pod inwestycję Volkswagena

Do strefy wałbrzyskiej zastanie włączone 334,1307 ha. SSE zostaną objęte tereny we Wrześni i Nowej Rudzie. Rozszerzenie strefy pozwoli na realizację megainwestycji motoryzacyjnej ogłoszonej przez koncern Volkswagen.

Tereny pod inwestycję Volkswagena

Dzięki powiększeniu obszaru sse powstaną nowe inwestycje w województwie dolnośląskim i wielkopolskim - inwestycja Volkswagena. Ocenia się, że w efekcie realizowanych na tych terenach projektów inwestycyjnych, w perspektywie kilku najbliższych lat, może powstać ok. 10 360 nowych miejsc pracy i ok. 2 072 etatów w otoczeniu strefy. Planowane nakłady inwestycyjne oszacowano na ok. 4,6 mld zł.

Volkswagen we Wrzesni zainwestuje blisko 3,4 mld zł i zatrudni ponad 2,3 tys. osób w fabryce samochodów dostawczych. Rozpoczęcie prac budowlanych we Wrześni planowane jest na jesień tego roku. Produkcja samochodów dostawczych marki Volkswagen rozpocznie się w 2016 roku.

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Fabryka VW we Wrześni gotowa

Fabryka VW we Wrześni gotowa

Aktualności 2016-10-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.