mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tereny pod inwestycję Volkswagena

Tereny pod inwestycję Volkswagena

Do strefy wałbrzyskiej zastanie włączone 334,1307 ha. SSE zostaną objęte tereny we Wrześni i Nowej Rudzie. Rozszerzenie strefy pozwoli na realizację megainwestycji motoryzacyjnej ogłoszonej przez koncern Volkswagen.

Tereny pod inwestycję Volkswagena

Dzięki powiększeniu obszaru sse powstaną nowe inwestycje w województwie dolnośląskim i wielkopolskim - inwestycja Volkswagena. Ocenia się, że w efekcie realizowanych na tych terenach projektów inwestycyjnych, w perspektywie kilku najbliższych lat, może powstać ok. 10 360 nowych miejsc pracy i ok. 2 072 etatów w otoczeniu strefy. Planowane nakłady inwestycyjne oszacowano na ok. 4,6 mld zł.

Volkswagen we Wrzesni zainwestuje blisko 3,4 mld zł i zatrudni ponad 2,3 tys. osób w fabryce samochodów dostawczych. Rozpoczęcie prac budowlanych we Wrześni planowane jest na jesień tego roku. Produkcja samochodów dostawczych marki Volkswagen rozpocznie się w 2016 roku.

 

 


Podobne wiadomości:

Fabryka VW we Wrześni gotowa

Fabryka VW we Wrześni gotowa

Aktualności 2016-10-25

VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu

VW - 2,5 mln samochodów z fabryki w Poznaniu

Aktualności 2016-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.