mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Długo oczekiwana Tesla Model 3 w końcu trafi na rynek. Pozostały tylko dwa tygodnie do pierwszych zaplanowanych dostaw tego modelu, a tymczasem samochód otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia.

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem
Kilka dni temu za pośrednictwem Twittera odbyła się konferencja prasowa na której Elon Musk zdradził długo wyczekiwaną informację dotyczącą Tesli Model 3. Proces homologacji i uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów zakończył się dwa tygodnie przed czasem, co pozwoli na start masowej produkcji modelu.

Elon Musk zakłada, że produkcja będzie dynamicznie rosnąć. W sierpniu powstanie tylko 100 egzemplarzy, ale we wrześniu będzie ich 1500, a od grudnia 20 tys. miesięcznie. Pierwszych trzydziestu klientów marki otrzyma swój egzemplarz podczas specjalnej imprezy, którą zaplanowano na 28 lipca.

Tesla Model 3 ma być przystępnym cenowo pojazdem z napędem elektrycznym. Dlatego zainteresowanie tym samochodem jest ogromne. Od momentu uruchomienia zamówień zebrano 400 tys. klientów, którzy wpłacili zaliczki na wymarzony samochód. Nowy model dołączy do gamy tuż obok Modeli S i X.

Amerykański producent pokłada wielkie nadzieje w nowym modelu. W przyszłym roku pułap sprzedaży ma osiągnąć poziom 500 tys. egzemplarzy, ale już dwa lata później ma dobić do miliona. To bardzo ambitne plany zważywszy, że w pierwszym kwartale tego roku dostarczono zaledwie 25 051 egzemplarzy Tesli.

Klienci, którzy ustawią sie dopiero teraz do kolejki po nową Teslę Model 3 muszą się uzbroić w cierpliwość, szczególnie w Europie. Zakup modelu 75 lub 75D może się wiązać z oczekiwaniem do 2019 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla Tesla S Tesla X

Podobne wiadomości:

Tesla Model Y wyjedzie na drogi w 2019 roku

auto motor i sport 2017-06-07

Tesla zapowiada modelową ofensywę. Zgodnie z planem, w roku 2019 na rynku pojawić ma się Tesla Model Y. Wcześniej zadebiutuje także duża ciężarówka.

TeslaModelX–najbezpieczniejszySUVświata...

auto motor i sport 2017-06-14

Amerykańska organizacja National Highway Traffic Safety Administration wykonała crash testy SUV-a Tesli. Model X spisał się w nich wzorowo.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?