mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Długo oczekiwana Tesla Model 3 w końcu trafi na rynek. Pozostały tylko dwa tygodnie do pierwszych zaplanowanych dostaw tego modelu, a tymczasem samochód otrzymał wszystkie niezbędne pozwolenia.

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem
Kilka dni temu za pośrednictwem Twittera odbyła się konferencja prasowa na której Elon Musk zdradził długo wyczekiwaną informację dotyczącą Tesli Model 3. Proces homologacji i uzyskania wszystkich niezbędnych dokumentów zakończył się dwa tygodnie przed czasem, co pozwoli na start masowej produkcji modelu.

Elon Musk zakłada, że produkcja będzie dynamicznie rosnąć. W sierpniu powstanie tylko 100 egzemplarzy, ale we wrześniu będzie ich 1500, a od grudnia 20 tys. miesięcznie. Pierwszych trzydziestu klientów marki otrzyma swój egzemplarz podczas specjalnej imprezy, którą zaplanowano na 28 lipca.

Tesla Model 3 ma być przystępnym cenowo pojazdem z napędem elektrycznym. Dlatego zainteresowanie tym samochodem jest ogromne. Od momentu uruchomienia zamówień zebrano 400 tys. klientów, którzy wpłacili zaliczki na wymarzony samochód. Nowy model dołączy do gamy tuż obok Modeli S i X.

Amerykański producent pokłada wielkie nadzieje w nowym modelu. W przyszłym roku pułap sprzedaży ma osiągnąć poziom 500 tys. egzemplarzy, ale już dwa lata później ma dobić do miliona. To bardzo ambitne plany zważywszy, że w pierwszym kwartale tego roku dostarczono zaledwie 25 051 egzemplarzy Tesli.

Klienci, którzy ustawią sie dopiero teraz do kolejki po nową Teslę Model 3 muszą się uzbroić w cierpliwość, szczególnie w Europie. Zakup modelu 75 lub 75D może się wiązać z oczekiwaniem do 2019 roku.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Tesla
Tematy w artykule: Tesla Tesla S Tesla X

Podobne wiadomości:

Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne

Tesla Model 3 - poznaliśmy dane techniczne

Aktualności 2017-05-26

Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach Elona Muska

Tesla Model 3 - pierwszy egzemplarz w rękach...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.