mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tesla Roadster - dopiero za kilka lat

Tesla Roadster - dopiero za kilka lat

Amerykański producent samochodów elektrycznych mocno się rozkręca. Wszyscy oczekują na premierę Tesli Model 3, a tymczasem szef firmy zapowiada nową odsłonę zapomnianego Roadstera. Jest tylko jeden problem - klienci muszą uzbroić się w cierpliwość.

Tesla Roadster - dopiero za kilka lat
Pierwsze wzmianki na temat zupełnie nowej Tesli Roadster pojawiły się w połowie zeszłego roku. Jednak od tamtej pory nie zmieniło się nic w tej kwestii, a producent wypuszczał na rynek kolejne modele. Początkowo Tesla planowała wprowadzenie tego modelu przed końcem dekady, ale ostatnie słowa Elona Muska wskazują na to, że raczej powinniśmy się uzbroić w cierpliwość.

Szef Tesli powiedział ostatnio, że model Roadster pojawi się "za kilka lat". Nie jest niespodzianką, że od jakiegoś czasu kabriolet nie znajduje się na liście priorytetów amerykańskiej marki. Tesla skupia się na tworzeniu taniego i przystępnego cenowo samochodu elektrycznego, czyli Modelu 3. Niedługo potem pojawi się jeszcze Model Y, czyli nieco mniejszy odpowiednik Modelu X w segmencie crossoverów.

Nie zapominajmy o innych ambitnych planach Tesli. Kilka miesięcy temu firma zapowiedziała wprowadzenie małego busa, a także elektrycznej ciężarówki. Co więcej, optymistyczne plany zakładają wprowadzenie tych modeli do sprzedaży już w przyszłym roku.

Aktualna generacja Roadstera jest oparta po części na konstrukcji Lotusa Elise. Samochód otrzymał niedawno aktualizację 3.0, w ramach której są instalowane akumulatory o zwiększonym zasięgu. Kosztują 29 tys. dolarów, ale pozwalają przejechać nawet 547 km na jednym ładowaniu. Klienci zainteresowani wymianą muszą zapłacić zaliczkę, a następnie uzbroić się w cierpliwość. Tesla jest w stanie zmodyfikować zaledwie 2-3 samochody tygodniowo, ponieważ wymiana jest dość skomplikowana.

Podobne wiadomości:

Tesla Model 3 – kiedy ruszy produkcja?

auto motor i sport 2017-02-24

Takie pytanie zadają sobie nie tylko inwestorzy, ale przede wszystkim klienci Tesli. Elon Musk w końcu zdradził, kiedy ruszy linia produkcyjna Modelu 3 w Gigafactory.

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Tesla Model 3 - pierwsze dostawy już niebawem

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wiesmann uratowany?
Wiesmann uratowany?
Kilka miesięcy temu poszczęściło się TVR, a teraz przyszedł czas na kolejnego producenta sportowych samochodów. Właściciele niemieckiej marki snują ambitne plany wskrzeszenia produkcji.