mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Testy 2008 - podsumowanie

Testy 2008 - podsumowanie

Koniec roku coraz bliżej, powoli więc zbliżamy się do okresu, kiedy to niezwykle popularne będą wszelkiego rodzaju podsumowania kończących się właśnie dwunastu miesięcy 2008 roku. Zakończony wczoraj "Tydzień testów w mojeauto.pl" jest doskonałym momentem do krótkiego podsumowania testów samochodów, jakie w mijającym roku ukazały się na naszych stronach.

Testy 2008 - podsumowanie

Testy samochodów to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najbardziej ulubionych przez czytelników/widzów części we wszelkiego rodzaju mediach zajmujących się motoryzacją. Tak jest i w mojeauto.pl, gdzie w bieżącym roku nasi redaktorzy przetestowali już prawie 60 modeli, a do końca roku pozostało przecież jeszcze trochę dni.

Staraliśmy się przede wszystkim zaprezentować te samochody, które są czy też mają szansę stać się popularnymi na naszym rynku. Jednak nie było to jedyne kryterium wyboru modelu do testów. Naszym celem było również przedstawienie bardzo różnorodnych samochodów, spośród których każdy mógłby znaleźć coś dla siebie. Tak więc nie brakowało tu przedstawicieli wszystkich segmentów rynkowych, prawie wszystkich marek, jakie w tym roku były dostępne na naszym rynku, oraz z przeróżnych przedziałów cenowych.

Zobacz wszystkie testy w mojeauto.pl

Co chyba nie powinno specjalnie dziwić, najczęściej na redakcyjnym parkingu pojawiały się modele z segmentów małych aut oraz popularnych kompaktów - odpowiednio było to 9 i 11 przedstawicieli. Jednak niewiele rzadziej mieliśmy okazję jazdy za kierownicą coraz bardziej popularnymi również na naszym rynku SUV-ami (8) i minivanami (7). Oczywiście zgodnie z tendencjami rynkowymi, również i u nas pojawiły się auta, które ciężko zakwalifikować do któregolowiek z głównych segmentów rynkowych.

Tegoroczny cykl testów pozwolił również nam i Wam zapoznać się z motoryzacją z przeróżnych stron naszego globu. Najczęściej pod naszą lupę trafiały auta produkcji japońskiej, jednak niewiele mniej było tych rodem z Korei, Europy (tu ze wszystkich państw, których producenci oferują swoje auta na naszym rynku) oraz z Ameryki. Niemal na samym finiszu mieliśmy możliwość zapoznać się z jeszcze jednym produktem azjatyckim, tym razem jednak pochodzącym z Indii.

W 2008 roku po raz pierwszy wprowadziliśmy nową formę testu - test video. Pierwszy test modelu Subaru Impreza STi już za nami - i od tego momentu będziemy chcieli co jakiś czas, w miarę systematycznie, prezentować Wam test auta w takiej formie. Ponieważ to zupełna nowość w naszym wykonaniu, liczymy na wyrozumiałość, ale zarazem jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju sugestie i pomysły w kwestii tego typy testów.

Zobacz wszystkie testy w mojeauto.pl

Coraz większymi krokami zbliża się 2009 rok, a wraz z nim nowe wyzwania, w tym także, jeśli chodzi o testy samochodów. Będziemy chcieli przybliżyć Wam drodzy Czytelnicy różne nowości, jakie pojawią się na naszym rynku. A ponieważ jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze sugestie, co do kształtu i formy testów, będziemy z uwagą wczytywać się w Wasze wszelkie komentarze, w tym także dotyczące propozycji co do testowanych modeli.


Podobne wiadomości:

Mazda 5: Joker w talii minivanów

Mazda 5: Joker w talii minivanów

Testy samochodów 2008-10-29

Cadillac CTS: Sportowy luksus

Cadillac CTS: Sportowy luksus

Testy samochodów 2008-03-19

Na dźwięk tej marki większości z nas przychodzą do głowy takie skojarzenia jak: wielki ląd, wielkie samochody i ogromne, pochłaniające hektolitry paliwa jednostki napędowe. Faktem jest, że do tej pory samochody amerykańskiej marki Cadillac odgrywały na naszym rynku rolę epizodyczną. Pod koniec zeszłego roku nadszedł w końcu model, który pokazuje że Amerykanie jak chcą to potrafią myśleć po europejsku. Oto najnowsza odsłona modelu CTS.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.