mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > The Drivers’ Fuel Challenge - czas na półfinały

The Drivers’ Fuel Challenge - czas na półfinały

Trwają polskie eliminacje w konkursie The Drivers’ Fuel Challenge. Konkurs, w którym zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych rywalizują ze sobą w jeździe ekonomicznej w tym roku rozgrywany jest w Regionie Europy Centralno-Wschodniej Volvo Trucks, a jego polskie eliminacje weszły w fazę półfinałową, gromadząc, jak dotychczas, ponad 600 uczestników. Liczba kierowców zgłaszających się do wzięcia udziału w rywalizacji rośnie każdego dnia, nadal bowiem trwają lokalne rundy kwalifikacyjne i istnieje możliwość zarejestrowania swojego udziału w konkursie.

The Drivers’ Fuel Challenge - czas na półfinały
Mistrzostwa Kierowców w Jeździe Ekonomicznej, zapoczątkowane na rynku polskim pod koniec marca br., odbywają się w 23 lokalizacjach na terenie kraju, podzielonych na sześć regionów.

Pierwszym etapem konkursu są indywidualne jazdy konkursowe, w trakcie których uczestnicy konkursu, w zależności od lokalizacji pokonują trasę o długości od 20 do 30 km, przy czym w danej lokalizacji trasa konkursowa jest jednakowa dla wszystkich uczestników. Celem konkursu jest przejechanie danej trasy z jak najniższym zużyciem paliwa i w określonym limicie czasu.  Pomiary zużycia paliwa dokonywane są każdorazowo przy pomocy opracowanego przez Volvo systemu informacji transportowej Dynafleet,  będącego na wyposażeniu pojazdu konkursowego.

W każdej z lokalizacji kierowcy pokonują trasy konkursowe przy wykorzystaniu zestawu składającego się z samochodu ciężarowego Volvo FH w specjalnej edycji Fuel Champion oraz w pełni załadowanej naczepy Wielton lub Krone. Wszystkie pojazdy Volvo FH Fuel Champion przygotowane na potrzeby konkursu to ciągniki siodłowe w konfiguracji 4x2 z silnikiem o mocy 460 KM oraz zautomatyzowaną skrzynią biegów Volvo I-Shift, wyposażone w opony Michelin X Energy Savergreen.

Do chwili obecnej zakończyły się eliminacje w 16 lokalizacjach wchodzących w skład Regionów: Południowego, Wschodniego, Centralnego i Zachodniego.

Rozstrzygnięte zostały również półfinały w Regionach: Południowym i Wschodnim, co pozwoliło na wyłonienie pierwszych sześciu (po trzech z każdego regionu) uczestników polskiego finału konkursu, jaki zaplanowano na 26 maja br. w Młochowie. Jego zwycięzca będzie reprezentował Polskę w Wielkim Finale Konkursu na poziomie Regionu Europy Centralno-Wschodniej.

„Dotychczasowe wyniki konkursu dowodzą, że polscy kierowcy posiadają duże umiejętności jeśli chodzi o jazdę ekonomiczną. Wyniki zużycia paliwa pierwszych sześciu finalistów polskich eliminacji, wyłonionych  w trakcie regionalnych półfinalów nie przekraczają 25 l/100 km. Niektórzy z kierowców osiągnęli wyniki poniżej 23 l/100 km i to z ładunkiem 23t", mówi Tomasz Jaworski, Regionalny Menedżer ds. Rozwiązań Biznesowych.

Więcej informacji dotyczących konkursu, w tym szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.volvotrucks.pl/fuelchallenge. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmują także autoryzowane serwisy Volvo Trucks w Polsce.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.