mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ThyssenKrupp stawia na produkcję w Polsce

ThyssenKrupp stawia na produkcję w Polsce

W Dąbrowie Górniczej otwarto nowy zakład Stahl-Service-Center - ThyssenKrupp Stal Serwis Polska, będący pierwszym zakładem produkcyjnym koncernu ThyssenKrupp Steel AG w Polsce i całym regionie Europy Wschodniej. Nowe centrum serwisowe będzie wytwarzać 125.000 ton prefabrykowanych produktów stalowych rocznie.

ThyssenKrupp stawia na produkcję w Polsce

Wartość inwestycji nowego zakładu w Dąbrowie Górniczej wynosi ok. 20 milionów Euro. Początkowo zatrudnionych zostanie 25 pracowników, ale zakład ten charakteryzuje się  potencjałem umożliwiającym zwiększenie skali działalności w następnych etapach rozwoju.

„Polska, z jej dynamicznym wzrostem, stanowi idealną platformę dla naszej działalności. Tylko w Polsce i w krajach wzdłuż jej południowej granicy zapotrzebowanie na prefabrykowane produkty stalowe wynosiło w roku 2005 2,2 miliony ton rocznie. Szacuje się, iż w roku 2010 osiągnie ono poziom 3,7 miliona ton w skali roku. W takim przypadku stopa wzrostu to ponad jedenaście procent“ - stwierdził z okazji rozpoczęcia działalności nowego zakładu Christian Korn, Rzecznik Dyrekcji ThyssenKrupp Stahl-Service-Center GmbH.

Produkty trafią do klientów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Do grona odbiorców ThyssenKrupp Steel należą między innymi producenci samochodów i ich dostawcy, tłocznie oraz firmy produkujące sprzęt AGD i ich dostawcy.

Podstawowym urządzeniem nowego zakładu jest linia cięcia wzdłużnego do przerabiania blach produkowanych przez ThyssenKrupp Steel na taśmy. Materiał dostarczany jest w formie kręgów. Na linii cięcia wzdłużnego można przerabiać kręgi o ciężarze dochodzącym do 30 ton i o grubości materiału od 0,4 do 4,0 milimetrów. Wytrzymałość materiału może dochodzić do 1.400 megapaskali. Materiały o tak wysokiej wytrzymałości wykorzystywane są przede wszystkim do wykonywania bocznych elementów zabezpieczeń drzwi samochodowych przy zderzeniu. Produktami końcowymi ThyssenKrupp Stal Serwis Polska są walcowane na gorąco i na zimno taśmy o różnej grubości, wytrzymałości i powłoce powierzchniowej. Klient może dowolnie wybierać szerokość taśmy w zakresie od  25 do 1.800 milimetrów.

ThyssenKrupp Stal Serwis Polska jest spółką-córką grupy ThyssenKrupp Stahl-Service-Center GmbH, która z kolei należy do koncernu ThyssenKrupp Steel AG. ThyssenKrupp Steel AG jest największym producentem stali w Niemczech i drugim co do wielkości producentem wysokiej jakości wyrobów płaskich w Europie.

Obroty Stahl-Service-Center koncernu ThyssenKrupp Steel wynoszą ponad miliard Euro, a liczba zatrudnianych pracowników to około 900 osób. Spółka-matka ThyssenKrupp Steel AG osiągnęła w roku  podatkowym 2005/2006 obrót wynoszący ponad dwanaście miliardów Euro i wynik finansowy przed opodatkowaniem wynoszący ponad 1,4 mld Euro. ThyssenKrupp Steel zatrudnia obecnie około 39.000 pracowników i produkuje prawie 14 milionów ton stali surowej rocznie.

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.