Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > ThyssenKrupp stawia na produkcję w Polsce

ThyssenKrupp stawia na produkcję w Polsce

W Dąbrowie Górniczej otwarto nowy zakład Stahl-Service-Center - ThyssenKrupp Stal Serwis Polska, będący pierwszym zakładem produkcyjnym koncernu ThyssenKrupp Steel AG w Polsce i całym regionie Europy Wschodniej. Nowe centrum serwisowe będzie wytwarzać 125.000 ton prefabrykowanych produktów stalowych rocznie.

ThyssenKrupp stawia na produkcję w Polsce

Wartość inwestycji nowego zakładu w Dąbrowie Górniczej wynosi ok. 20 milionów Euro. Początkowo zatrudnionych zostanie 25 pracowników, ale zakład ten charakteryzuje się  potencjałem umożliwiającym zwiększenie skali działalności w następnych etapach rozwoju.

„Polska, z jej dynamicznym wzrostem, stanowi idealną platformę dla naszej działalności. Tylko w Polsce i w krajach wzdłuż jej południowej granicy zapotrzebowanie na prefabrykowane produkty stalowe wynosiło w roku 2005 2,2 miliony ton rocznie. Szacuje się, iż w roku 2010 osiągnie ono poziom 3,7 miliona ton w skali roku. W takim przypadku stopa wzrostu to ponad jedenaście procent“ - stwierdził z okazji rozpoczęcia działalności nowego zakładu Christian Korn, Rzecznik Dyrekcji ThyssenKrupp Stahl-Service-Center GmbH.

Produkty trafią do klientów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Białorusi i Ukrainy. Do grona odbiorców ThyssenKrupp Steel należą między innymi producenci samochodów i ich dostawcy, tłocznie oraz firmy produkujące sprzęt AGD i ich dostawcy.

Podstawowym urządzeniem nowego zakładu jest linia cięcia wzdłużnego do przerabiania blach produkowanych przez ThyssenKrupp Steel na taśmy. Materiał dostarczany jest w formie kręgów. Na linii cięcia wzdłużnego można przerabiać kręgi o ciężarze dochodzącym do 30 ton i o grubości materiału od 0,4 do 4,0 milimetrów. Wytrzymałość materiału może dochodzić do 1.400 megapaskali. Materiały o tak wysokiej wytrzymałości wykorzystywane są przede wszystkim do wykonywania bocznych elementów zabezpieczeń drzwi samochodowych przy zderzeniu. Produktami końcowymi ThyssenKrupp Stal Serwis Polska są walcowane na gorąco i na zimno taśmy o różnej grubości, wytrzymałości i powłoce powierzchniowej. Klient może dowolnie wybierać szerokość taśmy w zakresie od  25 do 1.800 milimetrów.

ThyssenKrupp Stal Serwis Polska jest spółką-córką grupy ThyssenKrupp Stahl-Service-Center GmbH, która z kolei należy do koncernu ThyssenKrupp Steel AG. ThyssenKrupp Steel AG jest największym producentem stali w Niemczech i drugim co do wielkości producentem wysokiej jakości wyrobów płaskich w Europie.

Obroty Stahl-Service-Center koncernu ThyssenKrupp Steel wynoszą ponad miliard Euro, a liczba zatrudnianych pracowników to około 900 osób. Spółka-matka ThyssenKrupp Steel AG osiągnęła w roku  podatkowym 2005/2006 obrót wynoszący ponad dwanaście miliardów Euro i wynik finansowy przed opodatkowaniem wynoszący ponad 1,4 mld Euro. ThyssenKrupp Steel zatrudnia obecnie około 39.000 pracowników i produkuje prawie 14 milionów ton stali surowej rocznie.

 

 

 

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą utrudnienia

A1 Pyrzowice – Piekary Śląskie - będą...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj