mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tiguan nabiera kształtów

Tiguan nabiera kształtów

Reporterom zagranicznego magazynu Auto Express udało się złapać podczas testów jeden z najbardziej oczekiwanych ostatnio modeli przygotowywanych przez Volkswagena. Tiguan może bowiem narobić jeszcze wiele zamieszania w segmencie SUV.

Tiguan nabiera kształtów

Z daleka widać już, że samochód odziedziczył w linii prostej kształty po swoim starszym bracie, Touaregu. Dla próby zmylenia dziennikarzy na grillu auta zamontowano dziwny znaczek, nie przypominający loga Volkswagena. Reszta jego detali niezaprzeczalnie zdemaskowała jednak prawdziwe pochodzenie samochodu.

Nowy SUV otrzymał bardzo dziarski wygląd, pod którym ukrywać się będą prawdziwie sportowe zapędy. Z przodu zamontowano chromowany grill w kształcie litery H, charakterystyczne reflektory oraz potężne i głębokie wloty powietrza. Spoglądając na tył samochodu, zauważyć można nieco odmieniony, lecz zachowany w tej samej konwencji wygląd zaczerpnięty ze studium koncepcyjnego Concept-A, który zaprezentowany został podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Poza stylowymi światłami umieszczono dzielone drzwi bagażnika.

Samochód zbudowano na płycie podłogowej nowego Volkswagena Golfa, lecz modyfikacji uległo zawieszenie, które jest teraz wyższe i twarde. W podwozie zaimplementowano także system napędu na cztery koła, który jest rozwinięciem firmowego 4MOTION.

Wewnątrz samochodu zamontowano zaawansowaną technologicznie konsolę, w której mieści się wyświetlacz LCD pozwalający zarządzać nawigacją satelitarną oraz radiem. Tak samo jak najwięksi rywale, czyli Honda CR-V oraz Toyota RAV4, samochód jest w stanie pomieścić pięć osób.

W zestawieniu silników znajdą się jednostki benzynowe oraz wysokoprężne, włączając w to jednostki FSI, TSI oraz TDI. Samochód wejdzie do sprzedaży najprawdopodobniej zaraz po targach genewskich, a jego cena w przeliczeniu wyniesie około 105 tysięcy złotych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Tiguan
Volkswagen Tiguan
Cena podstawowa już od: 99 280 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Volkswagen Arteon - znamy ceny

Aktualności 2017-03-16

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC

Aktualności 2017-02-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem
O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów.