mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tnij wydatki z Renault Truck

Tnij wydatki z Renault Truck

Z myślą o użytkownikach samochodów ciężarowych, którzy chcą maksymalizować swoje zyski poprzez minimalizowanie kosztów, Renault Trucks stworzyło stronę  podpowiadającą w jaki sposób obniżyć wydatki związane z działalnością transportową.

Tnij wydatki z Renault Truck
Od 1 lipca 2010 r. przestanie funkcjonować w Polsce system winietowy. Kierowcy ciężarówek i autobusów poruszający się wybranymi drogami ekspresowymi, autostradami i płatnymi odcinkami dróg krajowych będą od tej pory korzystać z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych.
 
System ten, oznacza radykalny wzrost kosztów dla branży transportu drogowego. Co więcej, na podstawie porównania z wybranymi krajami UE w zakresie obowiązujących opłat, jak również planów rozszerzenia dróg objętych systemem ETC (Electronic Toll Collection) na terenie PL, możemy spodziewać się iż wydatki te będą w najbliższych latach rosły. Przy obecnym systemie winietowym, średni koszt przejazdu za 1km wynosi 8 gr. Nie jest tajemnicą iż działania rządu związane z wprowadzeniem nowego systemu elektronicznego mają na celu sprostanie normom UE z zakresu ochrony środowiska. W związku z tym, pojazdy wydalające mniej spalin, poniosą zdecydowanie mniejsze koszty. Dla przykładu, opłata za zestaw ciągnik +naczepa od DMCZ - 12t spełniający normę EURO 5, jest o 19 gr mniejsza niż opłata za ten sam zestaw z normą EURO 3 lub starszą.
 
Dzięki specjalnemu kalkulatorowi dostępnemu na stronie www.renault-trucks.pl - zakładka  Z Tobą/Tnij Wydatki - użytkownicy mogą policzyć koszty jakie poniosą z tytułu opłat za przejazdy na drogach: Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Austrii. Jednocześnie, kalkulator ten daje możliwość porównania kosztów poniesionych przez samochody wyposażone w nowoczesny, przyjazny środowisku silnik EEV.

Jednym ze sposobów na utrzymanie rentowności firmy jest zmniejszenie kosztów poprzez wymianę floty na bardziej ekologiczną. Pojazdy wyposażone w silniki EEV, to nie tylko zdecydowanie niższe opłaty za przejazdy, ale również znacznie wyższa wartość przy odsprzedaży. Należy spodziewać się, że wraz z wejściem w dniu 1 lipca nowego systemu, ceny pojazdów spełniających normy Euro 3 i starszych, spadną. Jest to więc ostatni moment na odświeżenie floty.
Już wkrótce strona dla poszukujących dodatkowych zysków poszerzy się o atrakcyjne oferty serwisowe oraz pojazdów używanych

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.