mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tnij wydatki z Renault Truck

Tnij wydatki z Renault Truck

Z myślą o użytkownikach samochodów ciężarowych, którzy chcą maksymalizować swoje zyski poprzez minimalizowanie kosztów, Renault Trucks stworzyło stronę  podpowiadającą w jaki sposób obniżyć wydatki związane z działalnością transportową.

Tnij wydatki z Renault Truck
Od 1 lipca 2010 r. przestanie funkcjonować w Polsce system winietowy. Kierowcy ciężarówek i autobusów poruszający się wybranymi drogami ekspresowymi, autostradami i płatnymi odcinkami dróg krajowych będą od tej pory korzystać z elektronicznego systemu poboru opłat drogowych.
 
System ten, oznacza radykalny wzrost kosztów dla branży transportu drogowego. Co więcej, na podstawie porównania z wybranymi krajami UE w zakresie obowiązujących opłat, jak również planów rozszerzenia dróg objętych systemem ETC (Electronic Toll Collection) na terenie PL, możemy spodziewać się iż wydatki te będą w najbliższych latach rosły. Przy obecnym systemie winietowym, średni koszt przejazdu za 1km wynosi 8 gr. Nie jest tajemnicą iż działania rządu związane z wprowadzeniem nowego systemu elektronicznego mają na celu sprostanie normom UE z zakresu ochrony środowiska. W związku z tym, pojazdy wydalające mniej spalin, poniosą zdecydowanie mniejsze koszty. Dla przykładu, opłata za zestaw ciągnik +naczepa od DMCZ - 12t spełniający normę EURO 5, jest o 19 gr mniejsza niż opłata za ten sam zestaw z normą EURO 3 lub starszą.
 
Dzięki specjalnemu kalkulatorowi dostępnemu na stronie www.renault-trucks.pl - zakładka  Z Tobą/Tnij Wydatki - użytkownicy mogą policzyć koszty jakie poniosą z tytułu opłat za przejazdy na drogach: Polski, Słowacji, Czech, Niemiec i Austrii. Jednocześnie, kalkulator ten daje możliwość porównania kosztów poniesionych przez samochody wyposażone w nowoczesny, przyjazny środowisku silnik EEV.

Jednym ze sposobów na utrzymanie rentowności firmy jest zmniejszenie kosztów poprzez wymianę floty na bardziej ekologiczną. Pojazdy wyposażone w silniki EEV, to nie tylko zdecydowanie niższe opłaty za przejazdy, ale również znacznie wyższa wartość przy odsprzedaży. Należy spodziewać się, że wraz z wejściem w dniu 1 lipca nowego systemu, ceny pojazdów spełniających normy Euro 3 i starszych, spadną. Jest to więc ostatni moment na odświeżenie floty.
Już wkrótce strona dla poszukujących dodatkowych zysków poszerzy się o atrakcyjne oferty serwisowe oraz pojazdów używanych

Podobne wiadomości:

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando