mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > To może być polski Dakar

To może być polski Dakar

1 stycznia spod Obelisku w Buenos Aires rusza 32. Rajd Dakar. Krzysztof Hołowczyc zapowiada walkę o zwycięstwo - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

To może być polski Dakar
Jedni porównują go z piłkarskimi mistrzostwami świata, inni dojechanie do mety traktują jak zdobycie Everestu. Tak właśnie ukończenie Rajdu Dakar nazwał Krzysztof Hołowczyc, który w trakcie tych zawodów... osiwiał! Jutro kilkuset szaleńców znów stanie do bodaj najtrudniejszej sportowej próby. 1 stycznia spod Obelisku w Buenos Aires rusza 32. Rajd Dakar. Po raz drugi wbrew swojej nazwie impreza nie będzie odbywać się w Afryce, gdzie nadal istnieje zagrożenie atakami terrorystycznymi, lecz w Ameryce Południowej.

Przez ponad dwa tygodnie 153 motocykle, 136 samochodów, 52 ciężarówki i 25 quadów przejedzie 9030 kilometrów (prawie 5000 km odcinków specjalnych) po bezdrożach Argentyny i Chile. Ci, którzy pojawią się na mecie w Buenos Aires 16 stycznia, będą mogli nazwać się zwycięzcami.

- "Gdy ukończyłem poprzedni Dakar, poczułem się tak, jakbym zdobył Everest. Byłem przeszczęśliwy, ale też krańcowo wyczerpany. Pamiętałem o tym, że mogłem stracić życie, zjeżdżając z ogromnej wydmy. Nie wiem, jakim cudem mi się to udało. Gdy znaleźliśmy się na dole, mój pilot Jean - Marc Fortin zauważył tylko, że lekko osiwiałem" - wspomina Hołowczyc. (..)

To może być polski Dakar. Jakub Przygoński chce być w ósemce wśród motocyklistów, a Hołowczyc i Rafał Sonik startujący w kategorii quadów mierzą znacznie wyżej.

- "Chcę wygrać Dakar, nie rezygnuję z marzeń, zawsze byłem zwolennikiem walki o wszystko" - deklaruje Hołowczyc. - "Z drugiej strony, gdy patrzę na listę startową, to widzę, że jest piętnaście aut lepszych od mojego. Sukcesem byłaby pierwsza dycha, ale co to za filozofia, chcieć tylko przejechać się w rajdzie? Nie boję się mówić o marzeniach, o tym, że pragnę zwyciężyć."

>>>Więcej w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.