mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > To może być polski Dakar

To może być polski Dakar

1 stycznia spod Obelisku w Buenos Aires rusza 32. Rajd Dakar. Krzysztof Hołowczyc zapowiada walkę o zwycięstwo - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

To może być polski Dakar
Jedni porównują go z piłkarskimi mistrzostwami świata, inni dojechanie do mety traktują jak zdobycie Everestu. Tak właśnie ukończenie Rajdu Dakar nazwał Krzysztof Hołowczyc, który w trakcie tych zawodów... osiwiał! Jutro kilkuset szaleńców znów stanie do bodaj najtrudniejszej sportowej próby. 1 stycznia spod Obelisku w Buenos Aires rusza 32. Rajd Dakar. Po raz drugi wbrew swojej nazwie impreza nie będzie odbywać się w Afryce, gdzie nadal istnieje zagrożenie atakami terrorystycznymi, lecz w Ameryce Południowej.

Przez ponad dwa tygodnie 153 motocykle, 136 samochodów, 52 ciężarówki i 25 quadów przejedzie 9030 kilometrów (prawie 5000 km odcinków specjalnych) po bezdrożach Argentyny i Chile. Ci, którzy pojawią się na mecie w Buenos Aires 16 stycznia, będą mogli nazwać się zwycięzcami.

- "Gdy ukończyłem poprzedni Dakar, poczułem się tak, jakbym zdobył Everest. Byłem przeszczęśliwy, ale też krańcowo wyczerpany. Pamiętałem o tym, że mogłem stracić życie, zjeżdżając z ogromnej wydmy. Nie wiem, jakim cudem mi się to udało. Gdy znaleźliśmy się na dole, mój pilot Jean - Marc Fortin zauważył tylko, że lekko osiwiałem" - wspomina Hołowczyc. (..)

To może być polski Dakar. Jakub Przygoński chce być w ósemce wśród motocyklistów, a Hołowczyc i Rafał Sonik startujący w kategorii quadów mierzą znacznie wyżej.

- "Chcę wygrać Dakar, nie rezygnuję z marzeń, zawsze byłem zwolennikiem walki o wszystko" - deklaruje Hołowczyc. - "Z drugiej strony, gdy patrzę na listę startową, to widzę, że jest piętnaście aut lepszych od mojego. Sukcesem byłaby pierwsza dycha, ale co to za filozofia, chcieć tylko przejechać się w rajdzie? Nie boję się mówić o marzeniach, o tym, że pragnę zwyciężyć."

>>>Więcej w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Nissan Navara
Nissan Navara
Cena podstawowa już od: 120 730 PLN brutto
Dostępne nadwozia: pick-up-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW Z4 kontra Nissan 370Z - dżinsy czy...

auto motor i sport 0000-00-00

Mocne coupé rocznik 2009. Każdy ma dwa miejsca, ponad 300 koni i tylny napęd. Ale zza kierownicy BMW Z4 i Nissan 370Z różnią się tak jak z zewnątrz. Albo bardziej.

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.