mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > To rekord! Miał prawko zaledwie 7 dni!

To rekord! Miał prawko zaledwie 7 dni!

Zaledwie przez tydzień był szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy. Niestety już je utracił. 22-letni Piotr M. wsiadł za kierownicę samochodu i urządził sobie przejażdżkę, mając ponad 1 promil alkoholu we krwi.

To rekord! Miał prawko zaledwie 7 dni!
Został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii podjęli interwencję wobec kierowcy Fiata Doblo. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli, od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Kilka minut później okazało się, że 22-letni Piotr M. wybrał się na przejażdżkę samochodową, mając ponad promil alkoholu we krwi.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prawo jazdy posiadał zaledwie od tygodnia. Dokument został mu odebrany i zabezpieczony. Śledczy przedstawią mu teraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy na wyznaczony przez sąd okres.

Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~janusz311 2010-02-26

Idiotyzm nie zna granic.Nie wiem czy przed wydaniem prawa jazdy,nie należałoby przeprowadzać wywiadu środowiskowego i osobnikom nie stroniącym od alkoholu,po prostu, praw jazdy nie wydawać.Następny bandyta za kierownicą,bez elementarnej wyobrażni.Co to jest,zagrożenie do dwóch lat,śmiech na sali,tu trzeba działać drastycnie,tak by w głowach innych nie zaświtała myśl o zasiadaniu za kierownicą samochodu po spożyciu alkoholu.Tepić pijane robactwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.