mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > To rekord! Miał prawko zaledwie 7 dni!

To rekord! Miał prawko zaledwie 7 dni!

Zaledwie przez tydzień był szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy. Niestety już je utracił. 22-letni Piotr M. wsiadł za kierownicę samochodu i urządził sobie przejażdżkę, mając ponad 1 promil alkoholu we krwi.

To rekord! Miał prawko zaledwie 7 dni!
Został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii. Mężczyźnie grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii podjęli interwencję wobec kierowcy Fiata Doblo. Kiedy funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli, od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Kilka minut później okazało się, że 22-letni Piotr M. wybrał się na przejażdżkę samochodową, mając ponad promil alkoholu we krwi.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna prawo jazdy posiadał zaledwie od tygodnia. Dokument został mu odebrany i zabezpieczony. Śledczy przedstawią mu teraz zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy na wyznaczony przez sąd okres.

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~janusz311 2010-02-26

Idiotyzm nie zna granic.Nie wiem czy przed wydaniem prawa jazdy,nie należałoby przeprowadzać wywiadu środowiskowego i osobnikom nie stroniącym od alkoholu,po prostu, praw jazdy nie wydawać.Następny bandyta za kierownicą,bez elementarnej wyobrażni.Co to jest,zagrożenie do dwóch lat,śmiech na sali,tu trzeba działać drastycnie,tak by w głowach innych nie zaświtała myśl o zasiadaniu za kierownicą samochodu po spożyciu alkoholu.Tepić pijane robactwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen
Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3