mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tomasz Kuchar przed Rajdem Karkonoskim

Tomasz Kuchar przed Rajdem Karkonoskim

Załoga Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski w najbliższy weekend wystartuje w 26. Rajdzie Karkonoskim, trzeciej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2011. Pojadą oni samochodem Mitsubishi Lancer Evo V.

Tomasz Kuchar przed Rajdem Karkonoskim
W ostatnią sobotę odbyły się przedrajdowe testy, podczas których m.in. testowane były inne przełożenia skrzyni biegów. "Nie mogę się już doczekać Karkonoskiego, bo to jeden z moich ulubionych rajdów" - mówi przed startem Tomasz Kuchar. "Choć organizator przygotował kilka nowych fragmentów, to generalnie pościgamy się po dobrze nam znanych, bardzo trudnych technicznie trasach. Dodatkowo cieszy mnie fakt taki, że udało nam się, do już i tak bardzo szybkiej na Świdnickim evo piątki, zdobyć dużo lepsze przełożenia skrzyni biegów. Powiem szczerze, że po testach jestem wręcz zdumiony jak dużo można dzięki temu zyskać. Myślę, że nie powinniśmy być na bardzo przegranej pozycji względem S2000, czy też nowych "erczwórek"! Przy okazji chciałbym życzyć szybkiego powrotu do zdrowia naszemu przyjacielowi i wieloletniemu mechanikowi Tomkowi 'Gustlikowi' Gracy, który mamy wszyscy nadzieję, szybko wróci do rajdowego padoku! - dodał wrocławianin.

26. Rajd Karkonoski rozpocznie się w piątek o 20 ceremonią startu na Placu Piastowskim w Jeleniej Górze. Trasa 12 odcinków specjalnych, na których będzie trwała rywalizacja w sobotę i niedzielę, liczy w sumie 151 kilometrów.

Tomasz Kuchar dotąd radził sobie bardzo dobrze na trasach Rajdu Karkonoskiego. W 1997 roku wygrał klasę N-3, w 1998 zdobył drugie miejsce w F-2, w latach 1999-2000 zajął przednionapędowym samochodem trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, a w 2001 roku wygrał tu swój pierwszy rajd w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W ostatnich dwóch edycjach imprezy zajął kolejno trzecie i drugie miejsce.

Sponorami załogi Kuchar/Dymurski są firmy: LUK, Ruville, Proline, KIA Lotos Race 2011, Gunnar, Lincoln Electric, NGK, Puma, Ohlins, PTM, Harvest i ProJob.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

kiier 2011-06-08

Evo V nie jeździł przez przypadek "Turbo" Tommi Antero Mäkinen? Dla mnie bomba ^^

~k 2011-06-07

Evo V? To chyba rajd zabytków będzie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.