Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora Poland ponad prognozy

Toora Poland ponad prognozy

Toora Poland osiągnęła w 2006 r. około 299,4 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów netto – wynika ze wstępnych szacunków. Oznacza to przekroczenie prognoz, które wynosiły 280-290 mln zł oraz wzrost w stosunku do przychodów osiągniętych w 2005 r. o ponad 45%.

Toora Poland ponad prognozy

„Realizacja, a nawet przekroczenie ogłoszonych prognoz sprzedaży na 2006 r., potwierdzają konsekwentną realizację naszej strategii. Tak szybki rozwój spółki jest możliwy dzięki dokonanym w ostatnich latach inwestycjom, a także wysokiemu popytowi na produkty Toora Poland. Aluminiowe komponenty samochodowe oraz felgi, dzięki szczególnym właściwościom aluminium, używane są w coraz większym zakresie przez przemysł motoryzacyjny. Kolejnym kluczowym czynnikiem wzrostu jest umiejscowienie naszych zakładów produkcyjnych w Polsce. To tu zlokalizowani są nasi główni klienci, produkujący na potrzeby rynku motoryzacyjnego całej Europy” – mówi Renzo Poli, Prezes Toora Poland.

„Osiągnięta w 2006 r. sprzedaż jest jednocześnie dobrym sygnałem, jeśli chodzi o realizację przychodów założonych na 2007 r. Nasza prognoza to ok. 430 mln zł” – dodaje prezes Toora Poland.

Znaczący wzrost przychodów jest wynikiem ogłoszonej pod koniec 2006 r. decyzji włoskiej Grupy Toora o umieszczeniu niemal całej produkcji w polskich zakładach Toora Poland (w Nisku i Żorach). Do Polski z Włoch przeniesiona została już niemal cała produkcja felg (w ciągu najbliższych miesięcy moce produkcyjne Toora Poland zwiększą się o 2 tys. felg do 5 tys. felg dziennie). Zakończenie procesu przenoszenia produkcji, który poza felgami obejmuje również część produkcji aluminiowych komponentów samochodowych, zaplanowane jest na I półrocze 2007.

Przeczytaj także:

Toora Poland uruchamia lakiernię felg (2007-01-25)

UNIWHEELS rozszerza inwestycje (2006-11-24)

Inwestycje producentów felg w TSSE (2006-04-05)


 


Podobne wiadomości:

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

Aktualności 2007-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj