mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora Poland ponad prognozy

Toora Poland ponad prognozy

Toora Poland osiągnęła w 2006 r. około 299,4 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów netto – wynika ze wstępnych szacunków. Oznacza to przekroczenie prognoz, które wynosiły 280-290 mln zł oraz wzrost w stosunku do przychodów osiągniętych w 2005 r. o ponad 45%.

Toora Poland ponad prognozy

„Realizacja, a nawet przekroczenie ogłoszonych prognoz sprzedaży na 2006 r., potwierdzają konsekwentną realizację naszej strategii. Tak szybki rozwój spółki jest możliwy dzięki dokonanym w ostatnich latach inwestycjom, a także wysokiemu popytowi na produkty Toora Poland. Aluminiowe komponenty samochodowe oraz felgi, dzięki szczególnym właściwościom aluminium, używane są w coraz większym zakresie przez przemysł motoryzacyjny. Kolejnym kluczowym czynnikiem wzrostu jest umiejscowienie naszych zakładów produkcyjnych w Polsce. To tu zlokalizowani są nasi główni klienci, produkujący na potrzeby rynku motoryzacyjnego całej Europy” – mówi Renzo Poli, Prezes Toora Poland.

„Osiągnięta w 2006 r. sprzedaż jest jednocześnie dobrym sygnałem, jeśli chodzi o realizację przychodów założonych na 2007 r. Nasza prognoza to ok. 430 mln zł” – dodaje prezes Toora Poland.

Znaczący wzrost przychodów jest wynikiem ogłoszonej pod koniec 2006 r. decyzji włoskiej Grupy Toora o umieszczeniu niemal całej produkcji w polskich zakładach Toora Poland (w Nisku i Żorach). Do Polski z Włoch przeniesiona została już niemal cała produkcja felg (w ciągu najbliższych miesięcy moce produkcyjne Toora Poland zwiększą się o 2 tys. felg do 5 tys. felg dziennie). Zakończenie procesu przenoszenia produkcji, który poza felgami obejmuje również część produkcji aluminiowych komponentów samochodowych, zaplanowane jest na I półrocze 2007.

Przeczytaj także:

Toora Poland uruchamia lakiernię felg (2007-01-25)

UNIWHEELS rozszerza inwestycje (2006-11-24)

Inwestycje producentów felg w TSSE (2006-04-05)


 


Podobne wiadomości:

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

Aktualności 2007-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.