mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora Poland uruchamia lakiernię felg

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

W zakładzie Toora Poland w Nisku ruszyła linia do lakierowania aluminiowych felg. Inwestycja, o wartości około 45 mln zł jest jedną z największych inwestycji spółki w ciągu ostatniego roku.

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

„Ostatnim etapem w procesie produkcji felg jest lakierowanie. Do tej pory lakierowaliśmy felgi w firmach zewnętrznych. Dzięki uruchomieniu własnej lakierni cały proces produkcyjny będzie przebiegać na terenie zakładu w Nisku. Przełoży się to na możliwość szybszej realizacji zleceń dla naszych klientów oraz obniżenie kosztów, jak szacujemy o ok. 1,2 mln zł miesięcznie” – mówi Renzo Poli, Prezes Toora Poland.

Lakiernia jest zbudowana w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a także spełnia najwyższe standardy ekologiczne (m.in. zainstalowane specjalne filtry, zamknięty obieg wody). Łączny koszt inwestycji, obejmujący zakup oraz instalację maszyn i urządzeń, a także budowę hali, wynosi ok. 45 mln zł.

„Trwa rozruch i ostatnie testy całej linii technologicznej. O ile dziś lakiernię opuszcza ok. 2 tys. felg dziennie, docelowo będzie to ok. 500 felg na godzinę” – mówi Renzo Poli.

Obok zainstalowanej lakierni Toora Poland kontynuuje dynamiczny wzrost mocy produkcyjnych, jeśli chodzi o felgi aluminiowe. W zakładach trwa właśnie montaż i testy dwóch nowych linii do odlewania grawitacyjnego felg. „Zgodnie z ogłoszoną pod koniec ubiegłego roku decyzją Grupy Toora, o przeniesieniu produkcji z zakładów włoskich do Polski, wszystkie felgi Toora będą wytwarzane w Nisku. W najbliższych miesiącach nasze moce produkcyjne wzrosną o 2 tys. felg do 5 tys. felg dziennie”  – mówi Prezes Toora Poland.

Przeczytaj także:

Toora koncentruje się na Polsce (2006-10-04)

Toora na wysokich obrotach (2006-08-18)


 


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.