mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora Poland uruchamia lakiernię felg

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

W zakładzie Toora Poland w Nisku ruszyła linia do lakierowania aluminiowych felg. Inwestycja, o wartości około 45 mln zł jest jedną z największych inwestycji spółki w ciągu ostatniego roku.

Toora Poland uruchamia lakiernię felg

„Ostatnim etapem w procesie produkcji felg jest lakierowanie. Do tej pory lakierowaliśmy felgi w firmach zewnętrznych. Dzięki uruchomieniu własnej lakierni cały proces produkcyjny będzie przebiegać na terenie zakładu w Nisku. Przełoży się to na możliwość szybszej realizacji zleceń dla naszych klientów oraz obniżenie kosztów, jak szacujemy o ok. 1,2 mln zł miesięcznie” – mówi Renzo Poli, Prezes Toora Poland.

Lakiernia jest zbudowana w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a także spełnia najwyższe standardy ekologiczne (m.in. zainstalowane specjalne filtry, zamknięty obieg wody). Łączny koszt inwestycji, obejmujący zakup oraz instalację maszyn i urządzeń, a także budowę hali, wynosi ok. 45 mln zł.

„Trwa rozruch i ostatnie testy całej linii technologicznej. O ile dziś lakiernię opuszcza ok. 2 tys. felg dziennie, docelowo będzie to ok. 500 felg na godzinę” – mówi Renzo Poli.

Obok zainstalowanej lakierni Toora Poland kontynuuje dynamiczny wzrost mocy produkcyjnych, jeśli chodzi o felgi aluminiowe. W zakładach trwa właśnie montaż i testy dwóch nowych linii do odlewania grawitacyjnego felg. „Zgodnie z ogłoszoną pod koniec ubiegłego roku decyzją Grupy Toora, o przeniesieniu produkcji z zakładów włoskich do Polski, wszystkie felgi Toora będą wytwarzane w Nisku. W najbliższych miesiącach nasze moce produkcyjne wzrosną o 2 tys. felg do 5 tys. felg dziennie”  – mówi Prezes Toora Poland.

Przeczytaj także:

Toora koncentruje się na Polsce (2006-10-04)

Toora na wysokich obrotach (2006-08-18)


 


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic