mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora koncentruje się na Polsce

Toora koncentruje się na Polsce

Toora Poland zapowiada ponad 50-procentowy wzrost przychodów w 2007 r. dzięki przeniesieniu do Polski produkcji felg i komponentów samochodowych z włoskiej spółki Toora. Zgodnie ze strategią grupy, Toora Poland ma stać się centrum jej działalności międzynarodowej.

Toora koncentruje się na Polsce

Zarząd Toora Poland zapowiada, że w 2007 r. nastąpi ponad 50-procentowy wzrost przychodów - do poziomu 430 mln zł - dzięki przeniesieniu znacznej części mocy produkcyjnych z włoskich zakładów spółki Toora SpA do Toora Poland. Decyzja o przeniesieniu została podjęta w odpowiedzi na oczekiwania klientów z branży motoryzacyjnej. Procesowi temu towarzyszyć będzie zwiększenie zatrudnienia w Polsce do końca 2007 r. o około 25% (obecnie spółka zatrudnia 900 pracowników). Najprawdopodobniej, całkowita wartość inwestycji tzn. 96 mln złotych w 2006 r. i 17 mln złotych w 2007 r., zostanie przekroczona.

Grupa Toora dokonała zmiany kluczowych założeń strategicznych. Początkowo przewidywały zwiększanie produkcji w Polsce, przy równoczesnym utrzymywaniu działalności prowadzonej we Włoszech. Obecnie planowane jest skoncentrowanie całej międzynarodowej produkcji na terenie Polski i jednoczesne ograniczenie działalności we Włoszech. Globalizacja przemysłu motoryzacyjnego przemawia za tym, by w pełni wykorzystać większą wydajność Toora Poland.

W pierwszej kolejności do TMP Poland w Żorach (spółka w 100% zależna od Toora Poland) przeniesiona została całość produkcji związanej z mechaniczną obróbką komponentów samochodowych. Następnym krokiem będzie przeniesienie całości procesu produkcyjnego felg (odlewanie metodą ciśnieniową i grawitacyjną) oraz części produkcji komponentów z zakładów włoskich do zakładów Toora Poland położonych w Nisku. Cały proces potrwa do końca 2007 r. We Włoszech pozostanie jedynie część produkcji komponentów samochodowych, dział wzornictwa (design) i przeprowadzania testów, a także częściowo dział projektowania.

Strategia Grupy przewiduje również szybsze niż początkowo zakładano utworzenie niezależnego działu projektów w Toora Poland. W celu obsługi wszystkich nowych rodzajów produkcji, zatrudnienie w polskich zakładach zostanie zwiększone z obecnego poziomu 900 pracowników do około 1 150 osób pod koniec procesu przeniesienia.

"Realizując przedstawiony plan biznesowy podkreślamy nasz strategiczny wybór o uczynieniu z Toory Poland centrum ekspansji całej Grupy Toora, która jest międzynarodowym uczestnikiem rynku części aluminiowych" - mówi Francesco Taglietti, Prezes Grupy Toora. "Jesteśmy przekonani, że decyzja o rozpoczęciu przed 4 laty działalności w Polsce była słuszna. Teraz idziemy o krok dalej, realizując nowy plan inwestycyjny i przyspieszając rozwój polskiej spółki. Odpowiadając na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego związane z jego postępującą globalizacją, lokujemy działalność produkcyjną w miejscach, które gwarantują nam osiągnięcie największej wydajności. Warunki makroekonomiczne w Polsce oraz warunki panujące w Toora Poland doskonale sprzyjają realizacji nowo obranej strategii" - dodaje Francesco Taglietti.

Toora Poland jest producentem aluminiowych komponentów samochodowych oraz felg. Spółka wytwarza również aluminiowe grzejniki centralnego ogrzewania. Do jej klientów należą największe koncerny motoryzacyjne - m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe i inne komponenty samochodowe).

Spółka jest częścią włoskiej Grupy Toora, która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji części wytwarzanych z aluminium, przeznaczonych dla rynku motoryzacyjnego. Od momentu założenia (1979 r.) Włoska Toora jest w całości kontrolowana przez dwie osoby: Francesco Taglietti i Erosa Cavalli. Roczne obroty Grupy przekroczyły w 2005 r. 125 mln EUR.

Przeczytaj także:

Toora na wysokich obrotach (2006-08-18)

Inwestycje producentów felg w TSSE (2006-04-05)

Nowe centra motoryzacyjne (2006-09-20)

Dynamiczny rozwój Toora Poland (2006-03-03)

 


Podobne wiadomości:

Nowe centra motoryzacyjne

Nowe centra motoryzacyjne

Aktualności 2006-09-20

Komentuj:

~lol 2006-10-29

super :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.