mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora na wysokich obrotach

Toora na wysokich obrotach

Włoska Toora rozwija w Polsce moce produkcyjne we wszystkich trzech strategicznych segmentach: aluminiowych komponentów samochodowych, felg i grzejników aluminiowych. Jest to możliwe dzięki inwestycjom w nowe hale produkcyjne, maszyny i linie produkcyjne w zakładach w Nisko i w Żorach. Inwestycje przeprowadzone w pierwszej połowie 2006 osiągnęły już poziom 80 mln zł, podczas gdy cała kwota nakładów planowanych na rok obrotowy 2006 wynosi 96,9 mln zł.

Toora na wysokich obrotach

Przychody Toora Poland w pierwszym półroczu 2006 roku były wyższe w porównaniu z wynikami za analogiczny okres poprzedniego roku i wyniosły 91 mln zł (49 mln zł w pierwszej połowie 2005 r.). Poprawa ta odzwierciedla trwający proces przenoszenia produkcji komponentów samochodowych do Polski.

"Przez pierwsze sześć miesięcy osiągnęliśmy zakładany poziom przychodów. Jednocześnie mieliśmy nieoczekiwane problemy techniczne związane z jednym z naszych pieców do wytapiania aluminium. Odbiło się to przejściowo na rentowności spółki"- powiedział Renzo Poli, prezes Toora Poland.

Przejściowa zmiana w procesie produkcji wymuszona była potrzebą przeprowadzenia nieplanowanych prac konserwacyjnych jednego z pieców do wytapiania aluminium (wymiana wewnętrznej warstwy pieca). Jego pracę na siedem tygodni musiały zastąpić inne piece zlokalizowane w fabryce. Aby realizować zamówienia, Toora Poland korzystała w tym okresie również z zewnętrznych źródeł.

"Biorąc pod uwagę fakt, że rozwiązaliśmy już chwilowy problem z piecem do wytopu aluminium oraz że uruchomiliśmy już nowe linie produkcyjne i maszyny, jesteśmy przekonani, że w ciągu kilku miesięcy nasze marże powrócą do poprzedniego poziomu. Już w lipcu pojawiła się możliwość podwyższenia cen grzejników, które rekompensują wysokie koszty surowca. Trwają prace związane z instalacją nowej linii lakierowania felg. Przewidujemy, że zakończą się we wrześniu i dzięki temu skompletujemy w naszym zakładzie cały proces produkcji felg. W związku z dobrymi perspektywami w zakresie marż oraz szybkim wzrostem popytu na produkty spółki, zrząd podtrzymuje ogłoszoną prognozę wzrostu przychodów za 2006 r. do 280-290 mln zł - powiedział Renzo Poli, prezes Toora Poland.

"W lipcu rozpoczęliśmy przenoszenie niektórych procesów produkcyjnych z Włoch do Polski, zgodnie z przyjętą przez grupę strategią lokowania produkcji w miejscach zapewniających osiąganie najwyższej efektywności. Pierwszym krokiem w ramach tego procesu jest przeniesienie maszyn do mechanicznej obróbki aluminiowych komponentów samochodowych z Włoch do Niska, w celu zwiększenia efektów synergii wynikających ze współpracy zakładów w Nisku i Żorach. Plany Grupy Toora zakładają transfer kolejnych elementów produkcji jeszcze w tym roku" - Francesco Taglietti, prezes grupy Toora we Włoszech.

Toora Poland jest częścią włoskiej grupy Toora, której roczne obroty przekroczyły w 2005 r. 125 mln euro. W grudniu 2005 r. Toora Poland zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Do klientów Toora Poland należą największe koncerny motoryzacyjne - m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe).

Toora Poland (zakład w Nisku) w 100% kontroluje polską firmę TMP Fondalmec (zakład w Żorach), która obok produkcji elementów układów wydechowych, zajmuje się m.in. obróbką mechaniczną produktów Toora Poland.

Przeczytaj także:

Dynamiczny rozwój Toora Poland (2006-03-03)

Inwestycje producentów felg w TSSE (2006-04-05)

Włoski biznes na Śląsku (2005-11-22)


 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.