mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora zniknie z GPW

Toora zniknie z GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała o wycofaniu z obrotu akcji spółki Toora Poland. Powodem jest upływający właśnie okres 6 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji o ogłoszeniu upadłości firmy.

Toora zniknie z GPW
Decyzję o upadłości Toory Poland, producenta felg aluminiowych z Niska ogłosił Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w połowie grudnia 2007 roku, ponieważ wielkość zadłużenia przekraczała wartość majątku spółki. Kłopoty firmy rozpoczęły się w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że inwestycje są kosztowniejsze i bardziej czasochłonne, niż zakładali właściciele.

W związku z faktem, że 20 czerwca bieżącego roku mija 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki, Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na podstawie przepisów ustawy o ofercie publicznej, podjął decyzję o wycofaniu jej akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Firma Toora Poland była producentem aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej kontrahentami były największe koncerny motoryzacyjne, m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe).

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~mirek 2008-06-19

a jeśli ktoś ma akcje tej spółki to co? tarci wszystko?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Nowy Seat Ibiza nadchodzi
Oficjalna premiera nowej Ibizy dla szerokiej publiczności odbędzie się dopiero na targach w Genewie. Jednak na kilka tygodni przed planowanym debiutem samochód zostanie odsłonięty dziennikarzom.