mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora zniknie z GPW

Toora zniknie z GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała o wycofaniu z obrotu akcji spółki Toora Poland. Powodem jest upływający właśnie okres 6 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji o ogłoszeniu upadłości firmy.

Toora zniknie z GPW
Decyzję o upadłości Toory Poland, producenta felg aluminiowych z Niska ogłosił Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w połowie grudnia 2007 roku, ponieważ wielkość zadłużenia przekraczała wartość majątku spółki. Kłopoty firmy rozpoczęły się w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że inwestycje są kosztowniejsze i bardziej czasochłonne, niż zakładali właściciele.

W związku z faktem, że 20 czerwca bieżącego roku mija 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki, Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na podstawie przepisów ustawy o ofercie publicznej, podjął decyzję o wycofaniu jej akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Firma Toora Poland była producentem aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej kontrahentami były największe koncerny motoryzacyjne, m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe).

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

~mirek 2008-06-19

a jeśli ktoś ma akcje tej spółki to co? tarci wszystko?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.