mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toora zniknie z GPW

Toora zniknie z GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowała o wycofaniu z obrotu akcji spółki Toora Poland. Powodem jest upływający właśnie okres 6 miesięcy od uprawomocnienia się decyzji o ogłoszeniu upadłości firmy.

Toora zniknie z GPW
Decyzję o upadłości Toory Poland, producenta felg aluminiowych z Niska ogłosił Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu w połowie grudnia 2007 roku, ponieważ wielkość zadłużenia przekraczała wartość majątku spółki. Kłopoty firmy rozpoczęły się w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że inwestycje są kosztowniejsze i bardziej czasochłonne, niż zakładali właściciele.

W związku z faktem, że 20 czerwca bieżącego roku mija 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki, Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na podstawie przepisów ustawy o ofercie publicznej, podjął decyzję o wycofaniu jej akcji z obrotu na rynku regulowanym.

Firma Toora Poland była producentem aluminiowych komponentów i felg dla przemysłu motoryzacyjnego. Jej kontrahentami były największe koncerny motoryzacyjne, m.in. Grupa Fiat, General Motors, Grupa TRW (systemy bezpieczeństwa), Magneti Marelli (podzespoły samochodowe) oraz Faurecia (m.in. układy wydechowe).

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

~mirek 2008-06-19

a jeśli ktoś ma akcje tej spółki to co? tarci wszystko?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando