mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Top: Najbardziej niesamowite motoryzacyjne rekordy

Top: Najbardziej niesamowite motoryzacyjne rekordy

W branży motoryzacyjnej, podobnie jak w innych, ciężko obejść się bez rekordów. Prezentujemy zestaw najbardziej niesamowitych rekordów, które zostały pobite w ostatnich latach.

Top: Najbardziej niesamowite motoryzacyjne rekordy

Bicie rekordów w motoryzacji polega nie tylko na jak najszybszym przejechaniu kółka na torze Nurburgring. Okazuje się, że ludzka pomysłowość nie zna granic i czasem realizowane są mocno absurdalne pomysły.

Z okazji "prima aprilis" prezentujemy Wam zestaw najbardziej niesamowitych, motoryzacyjnych rekordów. Niektóre z nich zostały oficjalnie uznane jako rekordy Guinessa.

1. Najdłuższy samochód świata

Amerykanie mają manię wielkości. Świadczy o tym fakt, że jedną z największych rzeczy jakie stworzyli jest ten samochód. Auto zostało zbudowane przez legendę w branży customowych samochodów, Jaya "Hollywood" Ohrberga. Auto nazwie "Amerykańśki sen" ponad 30 metrów długości. Pod maską pracują dwa silniki V8 z Cadillaka, które napędzają 26 kół. Z tyłu znajduje się basen i lądowisko dla helikoptera.2. Najniższy samochód świata

Jeżeli wydawało się Wam, że Ford GT40 był najniższym pojazdem na świecie, to jesteście w błędzie. Japońscy studenci stworzyli samochód o nazwie Mirai, który jest zasilany sześcioma akumulatorami, a jego najwyższy element znajduje się na wysokości 45,2 cm.


3. Najdłuższy drift świata

Przez wiele lat ten rekord należał do BMW M5 prowadzonego przez niemieckiego instruktora. Jednak nowy rekord również ustanowił Niemiec, ale tym razem przy pomocy japońskiego samochodu. Toyota GT86 driftowałą nieustannie przez ponad 144 kilometry. Zajęło mu to 2 godziny 25 minut 18 sekund. W tym czasie pokonał 612 okrążeń na specjalnie przygotowanym torze.4. 28 gimnastyczek upakowanych do MINI

Kto powiedział, że MINI to mały samochód? Brytyjczycy postanowili udowodnić, że zmieści się w nim naprawdę sporo pasażerów. I to w dodatku do podstawowego modelu. Okazuje się, że bez większych problemów można tam zapakować nawet 28 dobrze rozciągniętych dziewczyn.5. Najdłuższy pocałunek z samochodem

Jak widać Niemcy tak bardzo kochają samochody, że postanowili rekordowo długo je całować. Specjalnie przygotowana grupa postanowiła przyssać się do maski samochodu i robić to nieustannie przez 32 godziny. Bicie rekordu odbyło się podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2009 roku.

6. Najszybsza jazda z niewidomym kierowcą

Kilka lat temu na tureckim lotnisku Turfa został pobity rekord prędkości z niewidomym kierowcą za kółkiem. Był to Metin Senturk, piosenkarz muzyki pop, który stracił wzrok w wieku trzech lat. Zasiadł on za kierownicą Ferrari F430 i rozpędził je do 292,89 km/h. W kabinie znajdował się sam, a instrukcje były podawana przy pomocy radia.
7. Najdłuższe pchanie samochodu

Pewien 53-letni Amerykanin z Nowego Jorku postanowił pobić rekord w pchaniu samochodu. Przez ponad sześć godzin pchał swojego Forda Festiva po drodze stanowej. W sumie udało się w ten sposób przemieścić samochód o ponad 27 kilometrów.

8. Najcięższy samochód ciągnięty… włosami

Było pchanie samochodu, to teraz czas na ciągnięcie go przy pomocy włosów. Na taki, mocno odjechany pomysł, wpadli Hindusi. Pewna kobieta postanowiła sprawdzić jak długo wytrzymają jej włosy w starciu z 8,8 tonową ciężarówką. Operacja na szczęście się powiodła.9. Trzymanie auta na głowie

Kiedyś układał kostkę, teraz bije rekordy Guinessa. Brytyjczyk, John Evans, znalazł sobie nietypowe hobby na emeryturze. Postanowił udowodnić światu, że jego głowa zniesie wiele, a konkretnie bardzo długo utrzyma na swoich barkach MINI.

10. Najciaśniejsze parkowanie

Sztukę parkowania opanowujemy podczas kursu nauki jazdy niemalże do perfekcji. Jednak Ci Panowie robią to na poziomie ciężkim do opanowania. Nadmiar przestrzeni do parkowania w tym wypadku wynosi zaledwie 22 centymetry.

 


Podobne wiadomości:

Właściciele Volkswagenów szykują Rekord Guinessa

Właściciele Volkswagenów szykują Rekord...

Aktualności 2015-06-08

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Rekord Guinessa Hondy Civic w zużyciu paliwa

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.