mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Top Safety Pick dla Klasy C

Top Safety Pick dla Klasy C

Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) w Stanach Zjednoczonych umieścił Mercedesa Klasy C w gronie najbezpieczniejszych aut – tzw. „Top Safety Pick” w roku 2009. Tym samym udzielił potencjalnym nabywcom wskazówki, iż jest to najlepszy wybór dla kupującego, który przy zakupie zwraca dużą uwagę na bezpieczeństwo auta.

Top Safety Pick dla Klasy C
Co roku specjaliści z IIHS oceniają nowe modele pojazdów w oparciu o surowe kryteria bezpieczeństwa, dając tym samym klientom do ręki ważne narzędzie ułatwiające podjęcie decyzji o ewentualnym zakupie. W ramach przeprowadzonych obecnie badań, Mercedes-Benz Klasy C został poddany serii czołowych i bocznych testów zderzeniowych. Amerykańscy eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa ocenili także stopień ochrony użytkownika przed urazami odcinka szyjnego kręgosłupa w przypadku uderzenia w tył pojazdu. Klasa C uzyskała wysokie noty z uwzględnieniem wszystkich trzech kryteriów.

Wynik potwierdza fakt, iż koncepcja bezpieczeństwa Klasy C, opracowana na podstawie analizy autentycznych wypadków drogowych, doskonale sprawdza się również w przypadku oceny metodą ustandaryzowanych testów zderzeniowych. Dysponując oferowanym w standardzie wyposażeniem w postaci siedmiu poduszek powietrznych, napinaczy pasów bezpieczeństwa, ograniczników siły napięcia pasów oraz aktywnych zagłówków NECK PRO, limuzyna zapewnia podróżującym niezwykle wysoki poziom ochrony w razie wypadku. Konstrukcja nadwozia została zaprojektowana w taki sposób, aby, w przypadku zderzenia czołowego, nastąpiło rozłożenie sił uderzeniowych na dużym obszarze, w oparciu o cztery niezależnie funkcjonujące poziomy absorpcji sił. Dzięki temu przedział pasażerski samochodu pozostaje w dużym stopniu nienaruszony. Około 70 procent wszystkich elementów karoserii wykonano z wysokowytrzymałych stopów stali najnowszej technologii, które z jednej strony ograniczają do minimum masę konstrukcji, z drugiej zaś podnoszą do maksimum poziom bezpieczeństwa podróżujących.

IIHS, przyznając Klasie C tytuł Top Safety Pick 2009, potwierdził wyjątkowo dobre wyniki testów zderzeniowych przeprowadzonych zgodnie ze standardami Euro NCAP (European New Car Assessment Programme – Europejskiego Programu Oceny Nowych Pojazdów Samochodowych). Klasa C otrzymała w nich pięć gwiazdek, zyskując miano jednego z najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Tematy w artykule: bezpieczenstwo Klasa C

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.