mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca

Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca

Tor Poznań: Rozważą alternatywną lokalizację

Po ostatnich wyborach samorządowych Tor Poznań stał się kością niezgody, a jego przyszłość stała i wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu - Miasto Poznań i Automobilkub Wielkopolski osiągnęły porozumienie dające duża nadzieję dla tego obiektu.

Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca
Jak donosi portal poznan.naszemiasto.pl Robert Werle(prezes Automobilklubu Wielkopolskiego),  Romuald Szej(prezes zarządu Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) oraz Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania na wspólnym spotkaniu doszli do porozumienia i  dzięki temu przyszłość Toru Poznań rysuje się w bardziej kolorowych barwach.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to dojdzie do podpisania umowy, która ma zagwarantować Automobilklubowi dalsze działanie na terenie Toru. Również "Miasto Poznań i Automobilklub Wielkopolski, jako odpowiedzialni partnerzy, będą rozważać alternatywną lokalizację takiej działalności w Poznaniu lub Aglomeracji Poznańskiej" - zdradził Paweł Marciniak, który pełni obowiązki rzecznika prezydenta miasta Poznań.

Okazuje się, że Tor Poznań może pozostać na obecnej lokalizacji, na poznańskiej Ławicy. „Po wysłuchaniu stanowiska Automobilklubu i parlamentarzystów biorę pod uwagę możliwość modernizacji toru w obrębie obecnej lokalizacji” - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak. Działania w sprawie organizacji imprez mają być wspólne, zarówno Automobilklubu jak i Miasta Poznań. Obie strony będą również szukać rozwiązań, które mają sprawić, by okoliczni mieszkańcy nie odczuwali obecności toru w okolicy ich domostw.

Wydaje się, że ta informacja to spora nadzieja na pozostanie Toru Poznań jako czynnego i aktywnego obiektu. To bardzo ważne, gdyż to jedyny tego typu obiekt w Polsce.
Tematy w artykule: Poznań tor Poznań

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowej Skody Superb

Znamy ceny nowej Skody Superb

Aktualności 2015-04-09

Dwie wyjątkowe Skody na Poznań Motor Show

Dwie wyjątkowe Skody na Poznań Motor Show

Aktualności 2015-04-08

Komentuj:

~Paulovip 2015-05-31

Tak tor przeszkadza ale startujace i ladujace samoloty na lotnisku to w ogóle. Bo polska to dziwny kraj .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.