mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca

Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca

Tor Poznań: Rozważą alternatywną lokalizację

Po ostatnich wyborach samorządowych Tor Poznań stał się kością niezgody, a jego przyszłość stała i wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu - Miasto Poznań i Automobilkub Wielkopolski osiągnęły porozumienie dające duża nadzieję dla tego obiektu.

Tor Poznań: Możliwa zmiana miejsca
Jak donosi portal poznan.naszemiasto.pl Robert Werle(prezes Automobilklubu Wielkopolskiego),  Romuald Szej(prezes zarządu Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów) oraz Jacek Jaśkowiak, Prezydent Poznania na wspólnym spotkaniu doszli do porozumienia i  dzięki temu przyszłość Toru Poznań rysuje się w bardziej kolorowych barwach.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to dojdzie do podpisania umowy, która ma zagwarantować Automobilklubowi dalsze działanie na terenie Toru. Również "Miasto Poznań i Automobilklub Wielkopolski, jako odpowiedzialni partnerzy, będą rozważać alternatywną lokalizację takiej działalności w Poznaniu lub Aglomeracji Poznańskiej" - zdradził Paweł Marciniak, który pełni obowiązki rzecznika prezydenta miasta Poznań.

Okazuje się, że Tor Poznań może pozostać na obecnej lokalizacji, na poznańskiej Ławicy. „Po wysłuchaniu stanowiska Automobilklubu i parlamentarzystów biorę pod uwagę możliwość modernizacji toru w obrębie obecnej lokalizacji” - powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak. Działania w sprawie organizacji imprez mają być wspólne, zarówno Automobilklubu jak i Miasta Poznań. Obie strony będą również szukać rozwiązań, które mają sprawić, by okoliczni mieszkańcy nie odczuwali obecności toru w okolicy ich domostw.

Wydaje się, że ta informacja to spora nadzieja na pozostanie Toru Poznań jako czynnego i aktywnego obiektu. To bardzo ważne, gdyż to jedyny tego typu obiekt w Polsce.
Tematy w artykule: Poznań tor Poznań

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowej Skody Superb

Znamy ceny nowej Skody Superb

Aktualności 2015-04-09

Dwie wyjątkowe Skody na Poznań Motor Show

Dwie wyjątkowe Skody na Poznań Motor Show

Aktualności 2015-04-08

Komentuj:

~Paulovip 2015-05-31

Tak tor przeszkadza ale startujace i ladujace samoloty na lotnisku to w ogóle. Bo polska to dziwny kraj .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.