mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Tornado wstrzymało produkcję

Tornado wstrzymało produkcję

Tornado, które nawiedziło amerykańskie stany Alabama, Georgia i Tennessee, skutkuje zatrzymaniem produkcji w fabrykach Mercedesa i Toyoty w Alabamie.

Tornado wstrzymało produkcję
We środę tornado uszkodziło niektóre części fabryki Mercedes-Benz U.S. International w Tuscaloosa w Alabamie. W tych zakładach produkowane są modele GL, M oraz R. Podobnie uszkodzona bądź zniszczona została nieznana liczba mniejszych fabryk części motoryzacyjnych oraz innych powiązanych firm na odcinku prawie 300 mil.

Rzecznik prasowy fabryki Mercedesa podała, że produkcja została wstrzymana z powodu braku części, spowodowanego uszkodzeniami zakładów dostawców, związanych z Mercedesem. Dodatkowym powodem jest fizyczny brak możliwości dostarczenia potrzebnych elementów z powodów naturalnych, takich jak np. nieprzejezdne drogi.

Podobna sytuacja jest w Huntsville, także w Alabamie, gdzie znajduje się główna w USA fabryka silników Toyoty. Mike Goss, rzecznik prasowy zakładów powiedział, że fabryce został odcięty prąd i na razie nie ma żadnych informacji dotyczących możliwego momentu ponownego wszczęscia produkcji. Fabryka buduje silniki V6 i V8 do pick-upów Tundra i Tacoma, a także do SUV-a Sequoia.

Godd podał także, że wieże sieci telefonii komórkowych zostały uszkodzone i komunikacja w rejonie jest mocno utrudniona.

Inni producenci w rejonie, tacy jak Hyundai i Honda, nie zgłosiły żadnych zniszczeń swoich zakładów, przez co produkcja jest biegnie normalnym tempem.

Jednak dwie firmy podają, że mimo tego, iż fizycznie fabryki nie zostały uszkodzone przez tornado, pracownicy i ich rodziny mogły zostać dotnięte kryzysem naturalnym, jednak żadne informacje nie zostały na razie potwierdzone. Faktem jest także to, że dostawcy części mogą mieć problemy z zapewnieniem dostępu do niezbędnych elementów z podobnych powodów jak ci Mercedesa i Toyoty, jednak te doniesienia także nie zostały w 100% potwierdzone.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny

Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie...

Aktualności 2017-12-19

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.