mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyoda pokieruje Toyotą

Toyoda pokieruje Toyotą

Po zmianach na stanowisku szefa polskiego oddziału Toyoty przyszedł czas na zmiany w kierownictwie w samej centrali koncernu. Nowym prezydentem Toyota Motor Corporation zostanie Akio Toyota.

Toyoda pokieruje Toyotą
Akio Toyoda będzie kierować działaniami Toyoty na wszystkich rynkach. Dotychczasowy Prezydent, Katsuaki Watanabe, obejmie stanowisko wiceprezesa. Zmiany wejdą w życie po zebraniu zarządu koncernu w czerwcu 2009 roku.

Akio Toyoda urodził się 3 maja w 1956 roku w Nagoi. W 1979 roku ukończył Uniwersytet Keio na wydziale prawa, a w 1982 roku uzyskał dyplom z zarządzania Uniwersytetu Babson w Stanach Zjednoczonych. Pracę w Toyota Motor Corporation rozpoczął w 1984 roku.

W ciągu swojej bogatej kariery Toyoda pracował we wszystkich gałęziach sektora motoryzacyjnego, od produkcji, po marketing i rozwijanie produktów. Posiada doświadczenie pracy zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami.   

W czerwcu 2000 roku został członkiem zarządu Toyota Motor Corporation, odpowiadając za rynki japoński, amerykańskie, zarządzanie produkcją, oraz swoje wcześniejsze dzieło gazoo.com (oferta samochodów nowych i używanych oraz setek akcesoriów w Internecie). W 2002 roku został Dyrektorem Zarządzającym TMC, rok później Starszym Dyrektorem Zarządzającym. Od czerwca 2005 roku jest Wiceprezydentem TMC.

Akio Toyoda wspólnie z żoną Hiroko mają dwoje dzieci. Czas wolny spędza na czytaniu.

Prezesem TMC pozostanie w dalszym ciągu Fujio Cho. Obok Watsanabe, drugim wiceprezesem będzie w dalszym ciągu Kazuo Okamoto. Dotychczasowy wiceprezes Katsuhiro Nakagawa przejdzie zaś na emeryturę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Prius - wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.