mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyoda pokieruje Toyotą

Toyoda pokieruje Toyotą

Po zmianach na stanowisku szefa polskiego oddziału Toyoty przyszedł czas na zmiany w kierownictwie w samej centrali koncernu. Nowym prezydentem Toyota Motor Corporation zostanie Akio Toyota.

Toyoda pokieruje Toyotą
Akio Toyoda będzie kierować działaniami Toyoty na wszystkich rynkach. Dotychczasowy Prezydent, Katsuaki Watanabe, obejmie stanowisko wiceprezesa. Zmiany wejdą w życie po zebraniu zarządu koncernu w czerwcu 2009 roku.

Akio Toyoda urodził się 3 maja w 1956 roku w Nagoi. W 1979 roku ukończył Uniwersytet Keio na wydziale prawa, a w 1982 roku uzyskał dyplom z zarządzania Uniwersytetu Babson w Stanach Zjednoczonych. Pracę w Toyota Motor Corporation rozpoczął w 1984 roku.

W ciągu swojej bogatej kariery Toyoda pracował we wszystkich gałęziach sektora motoryzacyjnego, od produkcji, po marketing i rozwijanie produktów. Posiada doświadczenie pracy zarówno w Japonii, jak i poza jej granicami.   

W czerwcu 2000 roku został członkiem zarządu Toyota Motor Corporation, odpowiadając za rynki japoński, amerykańskie, zarządzanie produkcją, oraz swoje wcześniejsze dzieło gazoo.com (oferta samochodów nowych i używanych oraz setek akcesoriów w Internecie). W 2002 roku został Dyrektorem Zarządzającym TMC, rok później Starszym Dyrektorem Zarządzającym. Od czerwca 2005 roku jest Wiceprezydentem TMC.

Akio Toyoda wspólnie z żoną Hiroko mają dwoje dzieci. Czas wolny spędza na czytaniu.

Prezesem TMC pozostanie w dalszym ciągu Fujio Cho. Obok Watsanabe, drugim wiceprezesem będzie w dalszym ciągu Kazuo Okamoto. Dotychczasowy wiceprezes Katsuhiro Nakagawa przejdzie zaś na emeryturę.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.