mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota: 200 tys. terenówek do serwisu

Toyota: 200 tys. terenówek do serwisu

Zajmująca obecnie drugie miejsce pod względem ilości sprzedanych aut na rynku Stanów Zjednoczonych, japońska Toyota zmuszona jest ogłosić akcję serwisową dla 200 tys. samochodów, które trafiły do salonów w USA. Wykryty defekt dotyczy modeli Highlander i RAV4.

Toyota: 200 tys. terenówek do serwisu
Akcją serwisową zostały objęte wszystkie egzemplarze tych dwóch modeli, które zostały wyprodukowane w okresie od 2001 do 2003 roku. Według wstępnych informacji jakie udzielił producent, defekt stwierdzony w tych samochodach dotyczy niepoprawnego działania kontrolek ostrzegawczych silnika. Podczas odpalania samochodu lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej może się nie wyłączać mimo, że faktycznie silnik jest sprawny.

Toyota jednocześnie zapewnia, że ewentualnie wystąpienie takiej awarii nie wpływa negatywnie na inne funkcje samochodu.

Dowiedz się więcej o marce Toyota

Czytaj także:

Rekordy i kryzysy Toyoty 2006-07-27

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

~maurycy 2006-12-11

juz sie to zmienia i to w bardzo szybkim tempie, o japonskich autach mozna dobrze mowic ale tylko tych co są produkowane u siebie w kraju. No chyba ze informacje o awariach w tamtych egzemplarzach nie dochodza do Europy

~olex 2006-12-09

Oczywiście każde auto moze sie popsuć. Tylko że jedne auta psują częściej a drugie rzadziej a japońskie marki należą właśnie do tych psujących sie bardzo rzadko.

~Dziadek Jasiu 2006-12-09

Nie ma idealnych samochodów bez usterek-to tylko kwestia tego czy producent chce ujawnić swoje słabe punkty czy nie.Najlepszy przykład to Passat,który w USA ma opinię jednego z najbardziej usterkowych samochodów w swojej kategorii- u nas z kolei wielu by życie oddało za ten samochód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.