mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota: 200 tys. terenówek do serwisu

Toyota: 200 tys. terenówek do serwisu

Zajmująca obecnie drugie miejsce pod względem ilości sprzedanych aut na rynku Stanów Zjednoczonych, japońska Toyota zmuszona jest ogłosić akcję serwisową dla 200 tys. samochodów, które trafiły do salonów w USA. Wykryty defekt dotyczy modeli Highlander i RAV4.

Toyota: 200 tys. terenówek do serwisu
Akcją serwisową zostały objęte wszystkie egzemplarze tych dwóch modeli, które zostały wyprodukowane w okresie od 2001 do 2003 roku. Według wstępnych informacji jakie udzielił producent, defekt stwierdzony w tych samochodach dotyczy niepoprawnego działania kontrolek ostrzegawczych silnika. Podczas odpalania samochodu lampka ostrzegawcza na desce rozdzielczej może się nie wyłączać mimo, że faktycznie silnik jest sprawny.

Toyota jednocześnie zapewnia, że ewentualnie wystąpienie takiej awarii nie wpływa negatywnie na inne funkcje samochodu.

Dowiedz się więcej o marce Toyota

Czytaj także:

Rekordy i kryzysy Toyoty 2006-07-27

Podobne wiadomości:

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

Aktualności 2018-07-23

Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?

Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?

Premiery 2018-07-18

Komentuj:

~maurycy 2006-12-11

juz sie to zmienia i to w bardzo szybkim tempie, o japonskich autach mozna dobrze mowic ale tylko tych co są produkowane u siebie w kraju. No chyba ze informacje o awariach w tamtych egzemplarzach nie dochodza do Europy

~olex 2006-12-09

Oczywiście każde auto moze sie popsuć. Tylko że jedne auta psują częściej a drugie rzadziej a japońskie marki należą właśnie do tych psujących sie bardzo rzadko.

~Dziadek Jasiu 2006-12-09

Nie ma idealnych samochodów bez usterek-to tylko kwestia tego czy producent chce ujawnić swoje słabe punkty czy nie.Najlepszy przykład to Passat,który w USA ma opinię jednego z najbardziej usterkowych samochodów w swojej kategorii- u nas z kolei wielu by życie oddało za ten samochód.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi