mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota: 40 milionów Corolli

Toyota: 40 milionów Corolli

Toyota chwali się, że łączna światowa sprzedaż modelu Corolla w lipcu przekroczyła 40 milionów egzemplarzy osiągając 40,01 mln sztuk. Największy konkurent, VolkswagenGolf, ostatnio przekroczył dopiero liczbę 30 mln sprzedanych aut.

Toyota: 40 milionów Corolli
Pierwsza Corolla z taśmy produkcyjnej zjechała we wrześniu 1966 roku. W tym także roku japoński koncern otworzył nową fabrykę w Takaoka, aby móc produkować ten kompaktowy model. Dwa lata później startuje produkcja w Australii i Malezji. W ciągu dwóch lat (1965-1968) Toyota zwiększyła produkcję z 480 tys do 1,1 miliona pojazdów.

Sprzedaż Corolli, produkowanej obecnie w 15 fabrykach na całym świecie, stanowi jedną piątą ogólnej liczby pojazdów sprzedanych przez Toyotę w 76-letniej historii firmy. W 1997 roku Toyota Corolla stała się najlepiej sprzedawanym modelem na świecie. Łączna sprzedaż przekroczyła 22,65 miliona egzemplarzy. od 2002 roku rocznie Toyota sprzedaje ponad 1 mln egzemplarzy. W zeszłym roku w 150 krajach codziennie sprzedano 3180 samochodów.

„Sukces tego samochodu jest dziełem wielu ludzi z całego świata i jestem dumny, że również mam w tym swój udział. Jestem też wdzięczny wszystkim posiadaczom i miłośnikom Corolli. Źródłem sukcesu Corolli jest kultywowana od lat koncepcja twórcza Tatsuo Hasegawy - Corolla ma dawać radość i komfort ludziom z całego świata", powiedział główny konstruktor Corolli Shinichi Yasui.

Od 1966 roku powstało 11 generacji Corolli, która obecnie sprzedawana na rynku europejskim jest tylko jako sedan. Auto straciło na znaczeniu kosztem Aurisa, będącego główną bronią Toyoty w segmencie kompaktowym.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Używana Toyota Corolla: informacje, usterki,...

auto motor i sport 0000-00-00

Chcesz jeździć i mieć z samochodem święty spokój? Żadnych niespodzianek, tylko tankowanie i przeglądy? Corolla dziewiątej generacji takimi zaletami potrafi przekonać do siebie nawet największych fanów niemieckich aut.

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

~komiwojażer 2013-09-18

40 baniek no no ładna liczba, dałbym głowę, że największą sprzedaż ma jednak golf, a tu proszę tak aniespodzianka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross