mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Najnowszy model Toyoty, czyli pierwszy miejski crossover, zostanie pokazany w produkcyjnej formie na salonie w Genewie, ale już teraz producent potwierdził, że auto będzie produkowane w fabryce w Turcji. Kiedy nowy model trafi do Europy?

Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Nie wiadomo jak będzie wyglądała wersja produkcyjna modelu, ani czy będzie nazywała się tak jak model koncepcyjny, czyli C-HR. Wiadomo jednak, że auto otrzyma ciekawie stylizowaną karoserię i podobnie jak w modelu Aygo, będzie można skonfigurować wiele elementów jego wnętrza według własnego gustu. Japońska marka potwierdziła, że nowa Toyota będzie produkowana w Tureckich zakładach w Sakarya, a na celownik weźmie Nissana Juke'a - to z nim powalczy o klientów w tym segmencie. Oczywiście samochód trafi do europejskich salonów, także do Polski.


Faktem jest także to, że od pierwszego dnia produkcji w ofercie znajdzie się odmiana hybrydowa. Dane techniczne? Toyota na razie ich nie publikuje, ale niemal pewne jest to, że układ hybrydowy będzie pochodził z nowej Toyoty Prius. Oczywiście oprócz spalinowo-elektrycznej odmiany do wyboru będą także normalne, spalinowe jednostki napędowe.


Miejskiego crossovera Toyoty poznamy już 1. marca na salonie samochodowym w Genewie, a do salonów samochód ten zawita w drugiej połowie bieżącego roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota crossover Genewa 2016

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

~Luuuk 2016-08-18

Nową Toyotę w końcu będzie można zobaczyć na żywo. 2.09 salon w Zabrzu organizuje przed premierę http://toyota-chr.pl/ C-HR będzie można obejrzeć i umówić się na jazdę próbną

~Radek 2016-02-22

Miejmy nadzieję że wersja produkcyjna tej CH-r'ki nie będzie się mocno różniła od tej pokazowej, bo wygląda bardzo dobrze. Z hybrydami toyota też ostatnio daje radę, jak do RAV4 skonstruowali odpowiedni napęd to i tu nie skrzywdzą tego samochodu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.