mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Najnowszy model Toyoty, czyli pierwszy miejski crossover, zostanie pokazany w produkcyjnej formie na salonie w Genewie, ale już teraz producent potwierdził, że auto będzie produkowane w fabryce w Turcji. Kiedy nowy model trafi do Europy?

Toyota C-HR - niedługo rusza produkcja w Turcji

Nie wiadomo jak będzie wyglądała wersja produkcyjna modelu, ani czy będzie nazywała się tak jak model koncepcyjny, czyli C-HR. Wiadomo jednak, że auto otrzyma ciekawie stylizowaną karoserię i podobnie jak w modelu Aygo, będzie można skonfigurować wiele elementów jego wnętrza według własnego gustu. Japońska marka potwierdziła, że nowa Toyota będzie produkowana w Tureckich zakładach w Sakarya, a na celownik weźmie Nissana Juke'a - to z nim powalczy o klientów w tym segmencie. Oczywiście samochód trafi do europejskich salonów, także do Polski.


Faktem jest także to, że od pierwszego dnia produkcji w ofercie znajdzie się odmiana hybrydowa. Dane techniczne? Toyota na razie ich nie publikuje, ale niemal pewne jest to, że układ hybrydowy będzie pochodził z nowej Toyoty Prius. Oczywiście oprócz spalinowo-elektrycznej odmiany do wyboru będą także normalne, spalinowe jednostki napędowe.


Miejskiego crossovera Toyoty poznamy już 1. marca na salonie samochodowym w Genewie, a do salonów samochód ten zawita w drugiej połowie bieżącego roku.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota crossover Genewa 2016

Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

~Luuuk 2016-08-18

Nową Toyotę w końcu będzie można zobaczyć na żywo. 2.09 salon w Zabrzu organizuje przed premierę http://toyota-chr.pl/ C-HR będzie można obejrzeć i umówić się na jazdę próbną

~Radek 2016-02-22

Miejmy nadzieję że wersja produkcyjna tej CH-r'ki nie będzie się mocno różniła od tej pokazowej, bo wygląda bardzo dobrze. Z hybrydami toyota też ostatnio daje radę, jak do RAV4 skonstruowali odpowiedni napęd to i tu nie skrzywdzą tego samochodu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport