mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Camry w fabryce Subaru

Toyota Camry w fabryce Subaru

Koncern Toyota zapowiedział, że nowym miejscem budowy modelu Camry będzie fabryka Fuji Heavy Industries w Indianie. Toyota zwiększy swoją produkcję, a w zamian za to fabryka zostanie w pełni wykorzystywana, co pozwoli obniżyć koszty jej utrzymania.

Przodujący japoński koncern samochodowy Toyota oraz Fuji Heavy, producent samochodów marki Subaru nawiązały współpracę w produkcji oraz rozwoju. Toyota posiada na własność prawie 9 procent udziałów w firmie Fuji Heavy Industries. Docelowa produkcja sedana ma być na poziomie 100 tysięcy samochodów rocznie. Inwestycja w nowe miejsce produkcji wyniosła 230 milionów dolarów, a także stworzono tam tysiąc nowych miejsc pracy.

Japońscy producenci zapowiedzieli wspólną pracę nad silnikiem hybrydowym dla Subaru, pochodzącym od systemu hybrydowego Toyoty. Dzięki tej pomocy, prace nad silnikiem zostaną zakończone dużo wcześniej.

Toyota potrzebuje więcej powierzchni, aby móc produkować samochody przeznaczone na rynek Ameryki Północnej. Zdobywa tam coraz więsze grono odbiorców, dzięki popularności swoich samochodów, a także prężnie rozwijającej się linii pojazdów hybrydowych. W tym samym czasie, sprzedaż Subaru drastycznie zmalała w USA, najważniejszym rynku dla FHI. Po tym jak B9 Tribeca i odświeżony Legacy nie sprostały oczekiwaniom nabywców, fabryka w Indianie pozostaje w części niewykorzystana.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Camry Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Camry

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.