mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota GT 86 na sterydach

Toyota GT 86 na sterydach

Świat nie ochłonął jeszcze po premierze nowej sportowej Toyoty, modelu GT 86, a już pojawiają się informacje, że japońscy inżynierzy pracują nad mocniejszą wersją tego modelu.

Toyota GT 86 na sterydach
Główny inżynier japońskiego koncernu, Tetsuo Tada powiedział, że firma przewidziała nie tylko powstanie doładowanej GT 86. Powstały już prototypowe auta, które zostaną sprawdzone przez sportowy oddział japońskiego koncernu - TRD (Toyota Racing Developments). Tada faworyzuje wyposażenie sportowej Toyoty w sprężarkę, gdyż jest to prosty sposób na uzyskanie większej mocy bez powiększania rozmiarów silnika.

TRD dostarcza pakiety wzmocnień z doładowaniem dla modelów Toyoty od 1998 roku. Serwis AutoCar sugeruje, że wzmocniona GT 86 dzięki doładowaniu otrzymałaby dodatkowe 50 KM. Standardowa wersja pokazana na salonie samochodowym w Tokio posiada moc 200 KM. Zmiany silnika to nie wszystko gdyż TRD będzie poszukiwać również zmian w modyfikacji zawieszenia co jeszcze bardziej poprawi osiągi auta.

Na rynku amerykańskim najbardziej popularna modyfikacja z turbo dostarczana przez TRD powoduje, że moc czterocylindrowego silnika V6 pracującego w modelu Tacoma wzrasta z 233 KM do 301 KM. Taki stan rzeczy może sugerować, że osiągnięcie mocy na poziomie 280 KM w modelu GT 86 jest jak najbardziej realne. Oczywiście zmiany te przeprowadzi TRD, a nie znamy jeszcze projektów firm tunigowych, które mogą wyciągnąć jeszcze większą moc z dwulitrowego boxera produkcji Subaru.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru BRZ
Subaru BRZ
Cena podstawowa już od: 136 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris – Wielka-mała Toyota.

auto motor i sport 0000-00-00

Urosła, dopracowała sylwetkę i zmieniła skórę. Toyota Yaris 1.3, tu w topowej wersji Dynamic - pierwszy test modelu, który z salonów Toyoty będzie wyjeżdżał w ilościach obfitych.

Ostra wyścigówka – Subaru BRZ GT300

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.