mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota GT 86 na sterydach

Toyota GT 86 na sterydach

Świat nie ochłonął jeszcze po premierze nowej sportowej Toyoty, modelu GT 86, a już pojawiają się informacje, że japońscy inżynierzy pracują nad mocniejszą wersją tego modelu.

Toyota GT 86 na sterydach
Główny inżynier japońskiego koncernu, Tetsuo Tada powiedział, że firma przewidziała nie tylko powstanie doładowanej GT 86. Powstały już prototypowe auta, które zostaną sprawdzone przez sportowy oddział japońskiego koncernu - TRD (Toyota Racing Developments). Tada faworyzuje wyposażenie sportowej Toyoty w sprężarkę, gdyż jest to prosty sposób na uzyskanie większej mocy bez powiększania rozmiarów silnika.

TRD dostarcza pakiety wzmocnień z doładowaniem dla modelów Toyoty od 1998 roku. Serwis AutoCar sugeruje, że wzmocniona GT 86 dzięki doładowaniu otrzymałaby dodatkowe 50 KM. Standardowa wersja pokazana na salonie samochodowym w Tokio posiada moc 200 KM. Zmiany silnika to nie wszystko gdyż TRD będzie poszukiwać również zmian w modyfikacji zawieszenia co jeszcze bardziej poprawi osiągi auta.

Na rynku amerykańskim najbardziej popularna modyfikacja z turbo dostarczana przez TRD powoduje, że moc czterocylindrowego silnika V6 pracującego w modelu Tacoma wzrasta z 233 KM do 301 KM. Taki stan rzeczy może sugerować, że osiągnięcie mocy na poziomie 280 KM w modelu GT 86 jest jak najbardziej realne. Oczywiście zmiany te przeprowadzi TRD, a nie znamy jeszcze projektów firm tunigowych, które mogą wyciągnąć jeszcze większą moc z dwulitrowego boxera produkcji Subaru.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Subaru BRZ
Subaru BRZ
Cena podstawowa już od: 132 998 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-2dr.

Podobne wiadomości:

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy ceny

Nowe Subaru Impreza już na drogach - znamy...

Aktualności 2017-11-15

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.