mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Land Cruiser 120 w rajdowej specyfikacji

Toyota Land Cruiser 120 w rajdowej specyfikacji

Toyota zaprezentowała terenowego Land Cruisera 120 przygotowanego w rajdowej specyfikacji T2, którym startować będzie polska załoga. Cel jest jasny - udział w rajdzie Dakar 2010.

Toyota Land Cruiser 120 w rajdowej specyfikacji

Toyota Land Cruiser 120 przygotowana w rajdowej specyfikacji T2 startować będzie w barwach teamu Toyota Terratrek Competition i jest obecnie jedynym tak profesjonalnie przygotowanym Land Cruiserem, który będzie reprezentować Polskę w światowym cyklu długodystansowych rajdów pustynnych. Polska załoga w składzie Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega po raz pierwszy tym autem wystartuje w rajdzie Silk Way Rally we wrześniu br.

W stosunku do standardowego Land Cruisera 120 prezentowana wersja T2 ma przede wszystkim mocniejszy, 225-konny silnik wysokoprężny, zamiast 173 koni, który współpracuje z sześciobiegową skrzynią manualną. Odpowiednio zmodyfikowane zostało zawieszenie, w miejsce 4 amortyzatorów pojawiło się ich osiem, wzmocnione zostały także wahacze. W kabinie oczywiście pojawiła się klatka bezpieczeństwa, zgodnie z wymogami FIA, a także fotele rajdowe, sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz system gaśniczy i wyłącznik prądu. Poza tym w wyposażeniu znajdziemy takie elementy jak 2 kompresory, 4 trapy piaskowe, 2 do 4 kół zapasowych, pojemniki na wodę, olej, części zapasowe oraz hydrauliczny podnośnik.

Aż do 300 litrów powiększony został bak paliwa (w standardowej wersji wynosi on 87 l), a to za sprawą znacznie większego spalania tej wersji Land Cruisera, które na odcinkach rajdowych oscyluje w granicach od 20 do 26 l/100 km.

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser
Cena podstawowa już od: 199 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport